Мегазвездата на българския футбол Христо Стоичков беше сред първите, поздравили

...

Христо Стоичков поздрави Меси за първия трофей с Аржентина |

Мегазвездата на българския футбол Христо Стоичков беше измежду първите, поздравили Лионел Меси за триумфа в Копа Америка с Аржентина. Меси и компания победиха с 1:0 Бразилия във финалната среща, която се игра на именития стадион " Маракана ".

Единственото попадение бе дело на Анхел ди Мария в 22-ата минута. Меси беше защитаван деликатно от съперниковите играчи и не съумя да блесне, като пропусна добра опция за гол в 88-ата минута, само че най-после подвигна жадувания трофей.

До този миг звездата на Барселона нямаше значима купа с националния тим и постоянно беше подложен на критика, че пази силите си само за Барселона. С каталунците Меси е вдигнал 35 трофея в кариерата си.

“Успех, Лео, с цел да не останат подозрения в твоята големина ”, написа Стоичков в Инстаграм.

Иначе аржентинците завоюваха надпреварата за първи път от 1993 година насам. Гаучосите водени от Меси записаха провали в борбата за купата през 2007, 2015 и 2016 година Бразилия от своя страна позволи първо проваляне на континентално равнище в формален мач на стадион " Маракана " от 1950 година насам.