Майкъл Иванов с Husqvarna от отбора на АИТ рейсинг тийм

...

Майкъл Иванов с подуим в европейския шампионат

Майкъл Иванов с " Husqvarna " от тима на " АИТ рейсинг тийм " зае 3-то място в крайното класиране в първия кръг на европейския шампионат по мотокрос в клас ЕМХ OPEN, който се провежде във Англия на трасето " Матерли Бейсин ", като единствено точка го раздели от купата.

Пилотът от Троян  сподели необикновено устойчиво каране и в двата манша, като и в двата дни приключи на втората позиция. Единствено малшансът, че Михаел Санднер (Австрия) (КТМ) и Хосе Бутрон от Испания (КТМ) размениха местата си в маншовете събота и неделя пратиха най-хубавия ни играч на 3-то място в крайното нареждане. Санднер и Бутрон събраха по 45 точки, а Иванов – 44.
Другият ни представител в МХ Open Кристиан Петков от Мотоклуб „ Бобошево 1956 “ с КТМ този път не съумя да преодолее квалификациите.
В клас ЕМХ125 Християн Георгиев с КТМ от „ Мотоспорт Варна “ приключи на 32-та позиция в крайното класиране, откакто записа 23-то и 28-мо място в двата манша. Победител е Кас Валк от Нидерландия.
Източник: bnr.bg