Манчестър юнайтед се възползва от грешната стъпка на Манчестър сити

...

Алексис Санчес откри головата си сметка за "Юнайтед" при победа над "Хъдърсфийлд"

Манчестър юнайтед " се възползва от неверната стъпка на " Манчестър сити " по-рано денем и редуцира с две точки преднината на градския си противник. " Червените дяволи " надиграха на " Олд Трафорд " новака " Хъдърсфийлд " с 2:0 след голове на Ромелу Лукаку и Алексис Санчес. За чилиеца това беше първо попадение след прехвърлянето му от " Арсенал ".

Двубоят означи 60 години от самолетната злополука в Мюнхен, при която умират осем футболисти на отбора. Трагедията от Мюнхен на 6 февруари, беше маркирана по-рано поради близостта на дуела до датата.

За следващ път този сезон " Юнайтед " не съумя да се разпише през първата част като срещна доста добре проведен противник против себе си. " Териерите " одобриха играта в личната си половина с единствената цел да се пазят. Силни изяви на вратата на гостите имаше и стражът Льосъл, който избави всички рискови положения.

През първата част взаимоотношението сред четворката в нахлуване Ромелу Лукаку, Джеси Лингард, Хуан Мата и Алексис Санчес не се получи, като всеки от тях действаше прекомерно самостоятелно.

Едва 10 минути от началото на второто полувреме обаче бяха нужни, с цел да съумеят " алените дяволи " да се разпишат. Хуан Мата центрира отстро отляво, а Лукаку засече центрирането му, с цел да означи своя 97-и гол във Висшата лига.

Попадението успокои футболистите на Жозе Моуриньо, които започнаха да работят по-уверено в предни позиции, само че и пропуснаха много положения. Все отново в 68-ата минута Майкъл Хефеле повали Санчес в наказателното поле и рефера Стюърт Атуел уточни бялата точка.

Чилиецът стреля едва и Льосъл отрази първичния му удар, само че при добавката Санчес се разписа, ознаменувайки първия си мач на " Олд Трафорд ".