Манчестър Юнайтед победи с 2:0 като гост испанския Гранада в

...

Манчестър Юнайтед на крачка от полуфиналите в Лига Европа

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 като посетител испанския Гранада в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. Маркъс Рашфорд даде задатък за отбора си, с което стана първият състезател след Уейн Рууни с над 20 гола за „ Червените дяволи “ в два поредни сезона. Дотук през акцията британският национал към този момент има 22 попадения. В края Бруно Фернандеш вкара от дузпа и удвои задатъка на отбора си.

Първото полувреме беше равностойно, като най-интересното в началните минути бе нахлуването на гол мъж на терена. Постепенно гостите поеха самодейността и в 31-та минута поведоха в резултата. Хари Магуайър изведе Маркъс Рашфорд зад отбраната на домакините с превъзходен отдалечен пас, а нападателят мушна топката около вратаря за 1:0. До края на полувремето Гранада сътвори няколко забавни положения, а удар на Роберто Солдадо от дребен ъгъл спря в гредата.

След почивката „ Червените дяволи “ не разрешиха на съперника си да сътвори чисти положения пред вратата на Давид Де Хеа. В края на срещата пък Бруно Фернандеш осъществя дузпа и даде още по-солиден задатък за Манчестър Юнайтед преди реванша на „ Олд Трафорд “ след седмица. В него присъединяване поради насъбрани картони няма да вземат Хари Магуайър, Люк Шоу и Скот Мактоминей