Манчестър Юнайтед може да се счита първия сигурен финалист в

...

"Юнайтед" отвя "Рома" с 5 гола за едно полувреме

" Манчестър Юнайтед " може да се смята първия сигурен финалист в Лига Европа този сезон. Английският гранд смаза италианския " Рома " с 6:2 вкъщи в откриващата среща от 1/2-финалния конфликт и значително обезсмисли реванша в Рим идната седмица.

Първото полувреме не се разви съгласно упованията за " алените дяволи ", макар че точно те откриха резултата посредством Бруно Фернандеш в 9-ата мин. " Вълците " изравниха още в 12-ата от дузпа, осъществена от Лоренцо Пелегрини, а в 34-тата се разписа и Един Джеко и по този начин гостите се отдръпнаха на отмора с задатък от 2:1.

През втората част обаче домакините безусловно смазаха своя противник - както физически, по този начин и душевен, отбелязвайки 5 гола в разстояние на 38 минути. Единсон Кавани изравни в 48-ата и вкара за 3:2 в 64-тата, Бруно Фернандеш също осъществя второ попадение в 71-вата от дузпа, Пол Погба усили на 5:2 в 75-ата, а резервата Мейсън Грийнууд оформи крайния резултат в 86-ата.