Манчестър. Манчестър Сити постигна трудна победа с 2:1 в домакинството

...

Манчестър Сити победи Борусия Дортмунд с гол в 90-ата минута

Манчестър. Манчестър Сити реализира сложна победа с 2:1 в семейството си на Борусия (Дортмунд) на " Етихад " в първия мач сред двата отбора от 1/4-финалите в Шампионската лига. Англичаните поведоха с гол на Кевин Де Бройне в 19-ата минута, само че Марко Ройс изравни в 84-ата. Все отново домакините се добраха до триумфа в 90-ата минута с попадение на Фил Фодън.

В 30-ата минута се стигна до много любопитна обстановка. Съдията Овидиу Хацеган отсъди дузпа за домакините за нарушаване на Емре Джан против Родри в наказателното поле. Впоследствие реферът прегледа ситуацияга с ВАР, като видя, че мъчно може да се приказва за тенденциозен фаул на германеца, който напълно леко докосна противника в опит да почисти топката с пета. В последна сметка дузпата бе анулирана.

Така " Гражданите " взеха минимална преднина преди реванша, само че и гостите могат да са удовлетворени от гола на непознат терен, който оставя нелоши шансове и за тях в ответния дуел на " Сигнал Идуна Парк ".

Източник: focus-news.net