Мъжкият национален отбор по футбол завърши 0:0 при гостуването си

...

Футболните национали с нулево равенство срещу Люксембург в контрола

Мъжкият народен тим по футбол приключи 0:0 при гостуването си на Люксембург в контролна среща. Преди това националите победиха с 2:0 Кипър още веднъж в контрола.
Прочетете още
Във втората минута Десподов опита да изненада вратаря на домакините след осъществяване на фаул, само че стражът на Люксембург мазета в корнер.

В 17-та минута играчът на ЦСКА Енес Махмутович стреля с глава след осъществяване на корнер, само че ударът му мина около вратата.

В 19-та минута Спас Делев съумя да вкара гол, само че попадението беше анулирано поради игра с ръка на нападателя.

В 35-та минута Люксембург искаше дузпа, след като Алесио Курчи падна в наказателното поле след контакт с Илия Груев, но той получи жълт картон за симулация.

Малко по-късно Радослав Кирилов остана самичък против вратаря на Люксембург, само че не съумя да вкара и стражът избави.

В края на полувремето и Делев имаше опция да означи, само че още веднъж вратарят се намеси уверено.

В 52-та минута Бонер се озова самичък против Вуцов, съумя да го преодолее, само че от дребен ъгъл не съумя да вкара в опразнената врата.

В 60-та минута Ивандро Борджес Санчес замени подаване с Бариеро, след което насочи мощен шут от границата на наказателното поле, срещнал страничната греда.

Данел Синани беше изпъден за втори жълт картон в 87-та минута и по този начин домакините доиграха мача с 10 индивида.

Така България продължава да е без загуба при Младен Кръстаич. Със сръбския селекционер националите имат три победи и едно тъждество. България ще започва европейските квалификации за Евро 2024г. през март 2023г. с мачове против Черна гора и Унгария.

България:  Светослав Вуцов, Антон Недялков, Петко Христов, Валентин Антов, Димитър Велковски, Илия Груев, Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Йоан Стоянов, Спас Делев, Кирил Десподов (Илиан Илиев - младши, Марин Петков, Никола Илиев, Янис Карабельов, Пламен Гълъбов, Георги Русев)

Източник: trafficnews.bg