Мъжкият национален отбор по баскетбол на Австралия записа втора победа

...

Австралия се справи със Сенегал за едно полувреме

Мъжкият народен тим по баскетбол на Австралия записа втора победа в група Н на Световното състезание, което се организира в Китай, откакто се наложи над Сенегал с 81:68 (18:16; 18:17; 24:17; 21:18).

Пати Милс беше най-резултатен за спечелилите – 22 точки, Джо Ингълс се отличи с „ дабъл-дабъл “ – 17 точки и 10 битки, а Арън Бейнс приключи с 12 точки.

Сане Далмейда вкара 14 точки за сенегалците, а Юсуфа Ндойе завърши с 13 точки и 10 битки.

Двата тима изиграха извънредно равностойно първо полувреме, след което Австралия имаше най-малък задатък от три точки – 36:33.

Ситуацията на терена се промени през третата четвърт, когато австралийците усъвършенстваха доста играта си и съумяха да усилят преднината си до 10 точки – 60:50, като в заключителните 10 минути „ кенгурата “ съумяха да удържат противника си и се поздравиха с крайния триумф – 81:68.