Лудогорец излиза тази вечер в първи мач от втория предварителен

...

НА ЖИВО: Лудогорец vs Олимпия Любляна 0:1, греда за орлите

Лудогорец излиза довечера в първи мач от втория прелиминарен кръг на Шампионска лига. Резултатът към този миг е 0:1 . Тими Елшник откри за гостите в 14-ата минута. След единствено пет минути игра теренът напусна новото попълнение на " орлите " - Квадво Дуа, откакто нападателят получи разтежение в първите минути от срещата. Разградчани одобряват словенския първенец Олимпия Любляна от 21:45 часа на „ Хювефарма Арена “. Двубоят може да гледате по DIEMA SPORT 3, а също и да го наблюдавате на Gong.bg.

Минути преди първия съдийски сигнал на норвежкия арбитър спортният шеф на разградчани - Георги Караманджуков, показа пред почитателите на " Хювефарма Арена " бранителя Сонко Сундберг. Шведът дойде на " Хювефарма Арена " с пряк трансфер от Левски преди броени часове.

Във втората минута на срещата Квадво Дуа от " орлите " падна на терена, държейи се за десния крайник, след което се наложи намесата на медицинския щаб на " орлите ". Той опита да продължи игра, само че след пет минути игра седна на скемайката. На мястото на швейцареца се появи Матиас Тисера от пейката на разградчани.

Иначе, домакините владееха повече топката от своя конкурент в първите минути на срещата, като въпреки всичко " драконите " опитваха да натиснат родния първенец високо по терена за да откраднат топката оптимално покрай вратата, защитавана от Серджио Падт. В 14-ата минута от срещата гостите от Словения разиграха топката последователно и тя бе пратена в последна сметка в наказателното поле на Лудогорец. Там Аслак декор Витри почисти напред, само че тя беше овладяна от Тими Елшник. №10 от Олимпия не се посвени и насочи мощен удар към българската врата, който се яви неспасяем за Падт - 1:0 за гостите от Олимпия.

Девет минути по-късно Кирил Десподов получи право да извърши фал пред наказателното поле на словенците след шпагат в краката на Тисера. Капитанът на " орлите " насочи доста добър удар от свободния удар, но топката срещна напречната греда на вратата на Видовшек. След отбиването тя отиде към Клод Гонсалвеш, който стреля от воле, само че много анемично и пропусна да изравни резултата в тази обстановка.

LIVE / ЛУДОГОРЕЦ - ОЛИМПИЯ ЛЮБЛЯНА 0:1

0:1 Елшник (14)

Стадион: " Хювефарма Арена " (Разград)

Рефер: Рохит Саги (Норвегия)

Стартовите сформира:

Лудогорец:  1. Серджио Падт, 16. Аслак декор Витри, 32. Игор Пластун, 22. Франко Русо, 44. Марсел Хайстер, 64. Доминик Янков, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонзалвеш, 37. Бърнард Текпетей, 9. Квадво Дуа, 11. Кирил Десподов - к

Резерви:  12. Симон Слуга, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера, 17. Сон, 20. Густаво Нонато, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Треньор: Ивайло Петев

Олимпия Любляна:  69. Матевж Видовшек, 2. Жорже Силва, 14. Марсел Ратник, 16. Ахмет Мухамедбегович, 3- Давид Суалее, 19. Свит Сешлар, 34. Агустин Дофо, 10. Тими Елшник, 99. Руи Педро, 9. Мустафа Нукич, 21. Иван Посавец