Лондон. Айнтрахт (Франкфурт) продължава със страхотното си представяне в Лига

...

Айнтрахт победи Уест Хем с 2:1 в Лондон

Лондон. Айнтрахт (Франкфурт) продължава със страхотното си показване в Лига Европа през този сезон. Германският тим направи първата крачка към финала в шампионата, след победа с 2:1 при гостуването си на Уест Хем в първия полуфинален мач сред двата отбора на " Лондон Стейдиъм " в британската столица. Ансгар Кнауф даде преднина на гостите още в първата минута, Микейл Антонио изравни в 21-вата. След почивката Даичи Камада донесе триумфа на Айнтрахт в 54-тата минута.

Домакините можеха да стигнат до равнене в добавеното време, само че шансът за повторно обърна тил на Джаред Боуен, който със задна ножица нацели напречната греда.

В последна сметка Айнтрахт може да е удовлетворен от положителния турнирен резултат, който съумя да реализира и отборът взе положително преимущество преди реванша на собствен терен след седмица. За Уест Хем резултатът не е по никакъв начин добър и " Чуковете " ще би трябвало да покажат друго лице в Германия, в случай че желаят да играят на финала.

В другия полуфинал от Лига Европа РазенБалшпорт Лайпциг победи Глазгоу Рейнджърс с 1:0.