Локомотив София и Славия се изправят един срещу друг в

...

Локо София и Славия излизат за първото действие от Малкото столично дерби

Локомотив София и Славия се изправят един против различен в столичното дерби от 24-ия кръг в efbet Лига. Срещата на стадион „ Локомотив “ започва в 17:30 часа и ще може да я наблюдавате в  директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата. На уеб страницата ще проследим всичко най-интересно от дуела минута по минута.

Малкото столично дерби се обрисува като генерална подготовка преди срещата сред двата отбора от ¼-финалите за SESAME Купа на България при започване на месец април.

Столичните „ железничари “ реализираха първата си победа за годината едвам в последния кръг против Спартак Варна, само че към момента имат теоретични шансове за топ 6, като изостават на седем точки от тази цел. Това ще бъде първи мач за състезание за отбора против Славия в „ Надежда “ от 9 години насам.

Наказан за тази среща е Антонио Вутов, до момента в който капитанът Мики Орачев е все по-близо до завръщане, само че също отпада от сметките за дуела. Селсо Рапосо обаче се завръща и ще бъде разполагаем на треньора Станислав Генчев.

В последния си мач Славия съумя да надвие Арда вкъщи, с цел да прекъсне серията от три следващи загуби. Проблем за „ белите “ обаче си остават гостуванията, откакто отборът има шест загуби в последните си седем мача на открито. Отборът на Златомир Загорчич е и без гол в посещение на Локо София в последните три мача посред им.

Велко Йеленкович е назад в състава след изтърпяно наказване и ще бъде на линия за днешния конфликт.

Двубоят ще бъде управителен от Красен Георгиев с помощници Христо Хаджийски и Красимир Атанасов.