Локомотив (Пловдив) победи Берое с 2:0 на Лаута в мач

...

Локомотив (Пловдив) победи Берое с късни голове

Локомотив (Пловдив) победи Берое с 2:0 на " Лаута " в мач от 23-ия кръг на Първа лига. По този метод отборът на Александър Тунчев резервира теоретични шансове за попадане в първата шестица на шампионата. Преслав Боруков вкара първото си попадение с черно-белия екип, разписа се и Бирсент Карагерен. Двата тима приключиха срещата с по 10 души, откакто от игра бяха отстранени Симеон Мечев от гостите и Венсан Марсел от Локомотив.

Всичко по-интересно в първата част се случи през последните 5 минути. Бирсент Карагарен навърза четирима бранители на Берое и стреля, само че в навън. Александър Василев пък опитва удар с левия крайник, при който топката тупна подло пред вратаря Генадий Ганев и го затрудни, само че той въпреки всичко мазета в корнер. Малко преди почивката Симеон Мечев посегна и закачи Парвиз Умарбаев пред наказателното поле, поради което получи втори жълт картон и напусна терена.

След час игра реферът Георги Давидов възвърне численото тъждество на терена, откакто изгони Венсан Марсел от домакините за нарушаване против Алиун Фал. Първоначално съдията подвигна единствено жълт картон на халфа, само че след намесата на VAR поправя решението си.
Резултатът бе открит в 82-ата минута. Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле, където Преслав Боруков засече с глава за 1:0. В добавеното време Петър Витанов бе изведен от Александър Василев до аутлинията и центрира на далечна греда. Там Бирсент Карагарен вкара за 2:0.
Източник: bnr.bg