Локомотив (Пловдив) изненадващо загуби у дома от Славия с 1:2

...

Славия шокира Локомотив в Пловдив, фенове хвърлиха тръба по вратаря на гостите

Локомотив (Пловдив) изненадващо загуби вкъщи от Славия с 1:2 в среща от деветия кръг на Първа лига. Феновете на „ смърфовете ” прекъснаха в края за няколко минути мача, откакто провокираха грозни подиуми, замеряйки вратаря на гостите Стергиакис с всевъзможни предмети, един от които даже бе железна тръба, хвърлена като копие. Наложи се персонално президентът на домакините Христо Крушарски да отиде при почитателите на естрада " Бесика ", с цел да ги усмири.

През първата част домакините преобладаваха, само че пропуснаха един куп положения. Пауло Серджо, Симеон Райков и Ванчо Траянов по този начин и не откриха очертанията на вратата, защитавана от Стергиакис. В 38-ата минута пък Чигози Мба от гостите изведе Иван Минчев, който самичък против вратаря Пиргов шутира в навън. В добавеното време на първата част Ванчо Траянов шутира от директен свободен удар, само че топката се отклони от гредата.

Почти незабавно след почивката удар на Умарбаев бе избавен от Стергиакис, а секунди по-късно в 47-ата минута Ванчо Траянов сгреши при връщане на топката, пращайки я в краката на Галин Иванов, който мигновено се възползва и даде преднина на гостите при първата им по-сериозна заплаха в срещата. Две минути по-късно Галин Иванов нахлу рисково в половината на гостите и насочи рисков удар, само че топката мина над вратата.

В 56-ата минута след центриране на Пламен Крумов отдясно Симеон Райков игра с глава и топката се отклони в тялото на Юлис Ндонг, след което стигна до Парвиз Умарбаев, който разстреля Стергиакис и изразни за 1:1.

Феновете на домакините подивяха и започнаха да замерят вратаря Стергиагис с всевъзможни предмети, един от които бе тръба, която бе метната като копие. Съдията Ивайло Стоянов пркъсна срещата за няколко минути, а президентът на домакините Христо Крушарски влезе на естрада " Бесика " да успокои последователите на Локомотив.

В 80-ата минута Пламен Николов фаулира Калоян Кръстев в наказателното поле и Славия получи дузпа. Две минути по-късно Ивайло Димитров осъществя от бялата точка и донесе трите точки на „ белите ” от столицата, макар че Пиргов улови ъгъла и докосна топката.

Съдията Ивайло Стоянов даде 6 минути продължение на срещата, само че по този начин или другояче не се случи нищо забавно, което да може да промени резултата.

След втория си триумф за сезона Славия събра 8 точки и заема 12-а позиция. Локомотив (Пловдив) остава седми с 11 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна стратегия
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - прехвърляния и подготовка

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 1:2
0:1 Галин Иванов (47), 1:1 Парвиз Умарбаев (56), 1:2 Ивайло Димитров (82-дузпа)

Състави:

Резултат с изображение ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 1.Илко Пиргов, 25.Муса Мохамед, 22.Пламен Николов  , 71.Пламен Крумов, 17.Ванчо Траянов (76  19.Димитър Велковски), 10.Веселин Марчев, 20.Пауло Серджо, 44.Ивайло Марков, 13.Симеон Райков  (68  7.Димо Бакалов), 11.Халед Аяри (59  77.Дино Мартинович), 39.Парвиз Умарбаев
Резерви: 40.Мори Диао, 15.Асен Георгиев, 2.Марк-Готие Бедиме, 29.Янко Ангелов,7.Димо Бакалов, 19.Димитър Велковски, 77.Дино Мартинович
Треньор: Войн Войнов

Резултат с изображение СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис  , 66.Абуд Омар, 55.Андреа Христов, 55.Андреа Христов, 14.Ивайло Димитров   , 6.Костадин Велков  , 27.Емил Мартинов, 73.Иван Минчев  (55  19.Калоян Кръстев), 77.Стефан Велев, 11.Емануел Чигози Мба (82  23.Владислав Узунов), 5.Юлис Ндонг, 71.Галин Иванов    (90+4  8.Славчо Шоколаров)
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 4.Михаил Венков, 13.Стефан Велков, 8.Славчо Шоколаров, 19.Калоян Кръстев, 7.Наско Милев, 23.Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   , рискова ситуация

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2 - Славия направи първата офанзива в мача, само че защитата на домакините се оправи след центриране
2 -  Пауло Серджо от домакините пропуща преференциална опция, пращайки топката около вратата след шут непосредствена непосредственост
8 -  Симеон Райков центрира от директен свободен удар, само че след удар с глава на Пламен Николов топката минава на сантиметри около вратата
12 - Удар на Симеон Райков настрана от вратата на гостите
18 - Опасно центриране на Веселин Марчев и вратарят на гостите Стергиакис избива топката
23 - Далечен шут на Стефан Велев от домакините и топката излиза в навън
33 - Ванчо Траянов също получи топката на преференциална позиция, само че шутира над вратата
38 -   Чигози Мба от гостите изведе Иван Минчев, който самичък против вратаря Пиргов шутира в навън
42 - Центриран ена Веселин Марчев от корнер, само че Юлис Ндонг чисти в нов ъглов удар
45+1 -  ГРЕДА за Локо (Пд)! Ванчо Траянов шутира от директен свободен удар, само че топката се отклони от гредата
45 +1 - Край на първата част.
.................................................
46 - Начало на втората част
47 - Удар на Умарбаев и избавяне на вратаря Стергиакис
47 -    ГОООЛ за Славия! Ванчо Траянов сгреши при връщане на топката, пращайки я в краката на Галин Иванов, който мигновено се възползва и даде преднина на гостите при първата им по-сериозна заплаха в срещата
49 -  Галин Иванов нахлу рисково в половината на гостите и насочи рисков удар, само че топката мина над вратата
52 - След нова неточност в отбраната на домакините Ивайло Димитров бе изведе от Иван Минчев самичък против вратаря Пиргов, само че бе отсъдена засада
56 -  ГОООЛ за Локо (Пд)! След центриране на Пламен Крумов отдясно Симеон Райков игра с глава и топката се отклони в тялото на Юлис Ндонг, след което стигна до Парвиз Умарбаев, който разстреля Стергиакис за 1:1
58 - Удар на Пауло Серджо от домакините и топката излиза в навън
63 - Симеон Райков центрира от фаул в наказателното поле на гостите, където Ивайло Марков игра с глава, а Стергиакис хваната топката
69 - Галин Иванов шутира отдалеко право в ръцете на Илко Пиргов
73 - Фенове на домакините замеряха вратаря Стергиакис с най-различни предмети, един от които приличаше доста на железна тръба, хвърлена като копие. Съдията Ивайло Стоянов се намеси и приключи срещата за няколко минути, с цел да се успокоят последователите
75 - Срещата бързо е възобновена, откакто и президентът на домакините Христо Крушарски влезе на естрада " Бесика " да успокоява почитателите
80 - ДУЗПА за Славия! Пламен Николов фаулира Калоян Кръстев в наказателното поле
82 -  ГОООЛ за Славия! Ивайло Димитров осъществя от бялата точка, макар че Пиргов улови ъгъла и докосна топката
90 - Съдията Ивайло Стоянов даде 6 минути добавено време поради спирането на срещата
90+6 - Край на мача! Славия завоюва трите точки след 2:1 на " Лаута ".
Източник: blitz.bg