Ливърпул започна предсезонната си подготовка с гръмка победа със 7:0

...

Новите попълнения на Ливърпул дебютираха при разгром със 7:0

Ливърпул стартира предсезонната си подготовка с гръмка победа със 7:0 над Честър. Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп заложи на два разнообразни състава в двете полувремена, а дебюти за Ливърпул записаха новите попълнения Фабиньо и Наби Кейта. Хари Уилсън (37', 45')вкара два гола до почивката, до момента в който през второто полувреме Джеймс Милнър (48') бе прецизен от дузпа, Даниел Стъридж (54', 88') осъществих две попадения, а Райън Кент (56') и Дани Ингс (79') също прибавиха имената си измежду голмайсторите за изразителния триумф.

През първото полувреме с капитанската лента бе Алберто Морено, до момента в който след почивката капитан бе Джеймс Милнър.

Лорис Кариус застана на вратата за първи път след злощастния край в Шампионската лига, като почитателите на на Ливърпул, които участваха на стадиона, го приветстваха.

Състав на Ливърпул през първото полувреме: Кариус, Клайн, Филипс, Морено, Фабиньо, Джоунс, Уудбърн, Уилсън, Соланке, Ориги

Второ полувреме: Уорд, Робъртсън, Клаван, Чиривела, Камачо, Милнър, Кейта, Кент, Оджо, Ингс, Стъридж
#LFCPreSeason team news vs @ChesterFC...@_fabinhotavares and Naby Keïta will make their debuts for the Reds.