Ливърпул видя сметката на трагичен Арсенал, след като смаза лондончани

...

Ливърпул разби слаб Арсенал

Ливърпул видя сметката на драматичен Арсенал, откакто смаза лондончани с 4:0 в огромното дерби от 3-ия кръг на Висшата лига, играно на "Анфийлд ".

Роберто Фирмино (17) даде звук на шоуто, а в 40-ата минута Садио Мане с удивително осъществяване удвои преднината на домакините. За първите 45 минути "топчиите " освен играха безобразно едва, само че и не насочиха нито един прецизен изстрел и разумно се отдръпнаха на почивката с пасив от 0:2.

В 57-ата минута след няколко пропуща името си измежду голмайсторите записа и Мохамед Салах, който при попаденията пробяга съвсем цели терен с топка в крайници. Крайното 4:0 оформи резервата Даниел Стъридж. За целия мач пък гостите по този начин и не уцелиха вратата на Лорис Кариус.

В класирането Ливърпул събра 7 точки и се изкачи в челото на таблицата, до момента в който Арсенал остава с едвам 3 т. и се намира на 16-то място.
Източник: fakti.bg