Ливърпул и Наполи си осигуриха класиране в осминафиналната фаза на

...

"Ливърпул" и "Наполи" продължиха уверено към осминафиналите в Шампионската лига

" Ливърпул " и " Наполи " си осигуриха класиране в осминафиналната фаза на Шампионската лига, откакто реализираха победи в последния кръг от борбата в група Е. Европейският клубен първенец резервира първото си място в групата, надигравайки с 2:0 " Залцбург " като посетител.

" Наполи " не срещна никакви проблеми с " Генк " вкъщи и победи с 4:0.

Мърсисайдци излизат от групата с 13 точки, а " Наполи " приключва с 12. Въпреки 16-те вкарани гола дотук в шампионата " Залцбург " отпада и приключва трети, само че ще продължи през пролетта в Лига Европа.

" Залцбург " и " Ливърпул " изиграха доста завладяващ дуел на " Ред бул сцена ", където почитателите видяха над 20 голови положения пред двете порти. Срещата се изигра на извънредно високо движение, а Мохамед Салах направи два пропуща още преди почивката.

Веднъж и звездата на " Залцбург " Ерлинг Браут Холанд пропусна против Алисон.

След почивката " Ливърпул " реши всичко в границите на 60 секунди. Червените вкараха два гола в 57-ата и 58-ата минута посредством Наби Кейта и Салах, с което взеха и успеха.

© Reuters

По същото време в Неапол " Наполи " не срещна проблеми с " Генк ". Още до почивката домакините водеха с 3:0 след хеттрик на Аркадиуш Милик. Полякът се разписа в третата, 26-ата и 38-ата минута.

През втората част Дрийс Мертенс вкара един гол и оформи крайния резултат.
Източник: dnevnik.bg