Лидерът в румънското първенство Университатя (Крайова) допусна първа загуба за

...

Академика изненада Университатя в Румъния

Лидерът в румънското състезание Университатя (Крайова) позволи първа загуба за сезона. След 7 следващи победи, съставът на Кристиано Бергоди се препъна вкъщи против непретенциозния Академика (Клинчени) с 0:1. Голът за гостите вкара Хуан Баутиста Каскини в 57-ата минута.

За Академика титуляр беше Георги Пашов, а Цветелин Чунчуков се появи като запаса още в 17-ата минута на мястото на Петришор Петреску.

Университатя сътвори доста положения, само че по този начин и не съумя да поведе в резултата. След почивката домакините започнаха да оставят много свободни пространства в половината си и футболистите на Академика се възползваха. Опитният Раул Русеску даде прекрасен пас на Каскини, който имаше време да си настройки топката и да разстреля Мирко Пиячели.

Университатя продължава да е отпред с 21 точки, следван от ФКСБ и ЧФР Клуж с по 15 точки. Академика е на осмо място с 10 точки.
 Румънски сътрудник пред ТОПСПОРТ: Само Лудогорец може да се опълчи на Клуж, от ЦСКА ми харесаха Мазику и Соу

" Червените изиграха доста едва второ полувреме "