Левски стартира с победа новия сезон в Sesame Национална баскетболна

...

Левски започна с победа сезона в НБЛ

Левски започва с победа новия сезон в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ). „ Сините “ не срещнаха никакви проблеми и победиха Черно море Тича във Варна с 94:66. Гостите взеха решение изхода на срещата през първите две елементи, след които водеха на полувремето с 20 точки. За спечелилите с " дабъл-дабъл " приключи Джон Флорвиърс - 18 точки и 11 битки.

Левски стартира чудесно дуела и за 4 минути игра съумя да поведе с 12:2. Четири минути преди края на първия интервал гостите поведоха с 11 точки при 18:7 след осъществен углавен от Джон Флорвиърс. Две минути и16 секунди преди края на първата част с тройка на Асен Великов Левски поведе с 15 точки при 23:8 и умерено завоюва четвъртината с 26:10. Домакините започнаха втората част с тройка на Марин Маринов. Играчите на Черно море Тича се опитваха да понижат пасива си под 10 точки, само че не успяваха. Малко след средата на интервала „ сините “ съумяха да поведат с 18 точки при 36:18, а по-късно и с 20 точки – 38:18, след два следващи коша на Алекс Симеонов. На полувремето резултатът бе 49:29 за Левски. На полувремето двата тима имаха идентични индикатори при стрелбата от зоната за три точки – 3 вкарани от 12 опита, само че при битките преимуществото бе на страната на гостите, които имаха 25 битки против 10 за домакините.

В началото на третата част играта бе относително равностойна и резултатът се движеше панер за панер. След 53:34 за гостите последва серия от 10 следващи точки за Левски и „ сините “ поведоха по-късно повече от 4 минути игра с 29 точки – 63:34. До края на третия интервал гостите успяваха да поддържат преднина от над 20 точки и преди последната част водеха със 72:49. През последната част след съвсем три минути игра Левски поведе с 30 точки при 83:53. До края на интервала гостите нямаха никакви проблеми и справедливо завоюваха срещата.