Левски стартира подготвителния си лагер в Турция със загуба в

...

Левски пропиля аванс от два гола и загуби от унгарци на старта на подготовката си в Турция

Левски започва подготвителния си лагер в Турция със загуба в контролата с унгарския Вашаш. Въпреки ранния стадий на подготовката, „ сините “ демонстрираха много положителни неща и стигнаха до преднина от 2:0, само че в последна сметка изгубиха с 2:3. Първият гол за годината за отбора бе дело на Вендерсон Цунами, а Илиян Стефанов удвои. Добър дебют записа и новото попълнение Фабио Лима, който се отличи с ефектна асистенция за второто попадение.

В 4-та минута пристигна първата обстановка за Левски. Уелтън получи топката с прекрасен прехвърлящ пас от Цунами отляво в наказателното поле и стреля, само че стражът на Вашаш се оправи. Като цяло, момчетата на Николай Костов бяха по-активни в първите минути на срещата и натискаха по-сериозно противника. В 14-та минута Левски откри резултата след доста хубаво заучено състояние. Уелтън игра на късо при един корнер с Асен Митков, халфът продължи към Марин Петков, а крилото центрира на задна греда, където Цунами я промуши във вратата, вкарвайки първия гол за тима през 2024 година.

Постепенно и унгарският отбор се опита да отговори на предизвикването. В 21-та минута Ван дер Каап блокира добре удар на неприятелски състезател в наказателното поле. В 33-та минута Марин Петков се освободи и опитва прекрасен отдалечен удар, само че Йова избави. В 43-ата минута след многоходова офанзива топката стигна до Митков. Халфът стреля от дъгата пред наказателното поле, само че шутът му бе блокиран.

В началото на второто полувреме тимът на Вашаш стартира по-активно. В 49-та минута нападател на унгарците не можа да приключи добра офанзива отдясно с изстрел. В 51-та минута Левски удвои. Прекрасна първа изява със „ синия “ екип имаше новото попълнение Фабио Лима. Той бе изведен в наказателното поле от Патрик-Габриел Галчев, финтира ефектно и прати на земята футболист на Вашаш, след което подаде към Илиян Стефанов и той с лекост на празна врата – 2:0.

В 61-та минута Вашаш съумя да върне един от головете. Нападател на противника получи топката пред наказателното поле, върна я чудесно към Кристоф Хинора, който осъществя в близкия ъгъл на вратаря Пламен Андреев. В 72-та минута унгарския клуб изравни. „ Сините “ изгубиха топката в средата на терена, а играчите на Вашаш направиха контраофанзива. Топката стигна до Фаркаш, който с обмислен удар до гредата преодоля Иван Андонов – 2:2.

В 81-ата минута отборът на Вашаш направи цялостен поврат. Фадига обърка една топка в центъра, провокира контраофанзива, при която Пап бе изведен самичък против Андонов и с лекост го преодоля – 2:3. До края на срещата по този начин и не паднаха повече попадения и „ сините “ стартираха със загуба спарингите си на турска земя. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg