Левски ще играе на финал в турнира за Купата на

...

Левски на финал след нова победа над Лудогорец

Левски ще играе на край в шампионата за Купата на България, откакто победи с 1:0 Лудогорец пред цялостни трибуни на стадион " Георги Аспарухов ". Така " сините " завоюваха с общ резултат 4:2 и ще срещнат настоящия притежател на трофея ЦСКА София, който през вчерашния ден в профил Славия след дузпи.

Левски поведе още в третата минута. Филип Кръстев изпрати извеждащ пас по крилото за Уелтън, който изпревари Игор Пластун и преодоля Симон Слуга с техничен удар в далечния ъгъл.

Левски сътвори още няколко положения, само че не стигна до втори гол през първото полувреме. Билал Бари и Георги Миланов не съумяха с последните си докосвания да основат 100-процентови рискове, а Кръстев пропусна един път самичък против вратаря. Той преодоля цели петима играчи на Лудогорец и се озова против Слуга, който отрази удара на полузащитника на " сините ".

Лудогорец също имаше положения, като Кирил Десподов пропусна най-чистото от тях. Той бе изведен от Бернард Текпетей самичък против Пламен Андреев, само че младият пазач на Левски спря шута на футболист номер 1 на България за миналата година.

Лудогорец сътвори първите две положения през второто полувреме. Андреев отрази удар на Бернард Текпетей под гредата, а шут на Кирил Десподов от статично състояние мина на сантиметри от страничната греда.

До края на мача Спас Делев пропусна едно състояние за Лудогорец, а Левски удържа преднината си и се класира на край.
Левски - Лудогорец 1:0
1:0 Уелтън 3

Левски: Пламен Андреев, Драган Михайлович, Келиан ван дер Каап, Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Вендерсон Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Георги Миланов (90-Радослав Цонев), Уелтън (90-Марин Петков) и Билал Бари.

Лудогорец: Симон Слуга, Антон Недялков, Алекс Сантана (62-Доминик Янков), Игор Пластун (46-Рик Джонатан), Клод Гонсалвеш, Жан Карничник, Оливие Вердон, Бернард Текпетей (62-Матиас Тисера), Каули Оливейра, Кирил Десподов (73-Спас Делев) и Пиерос Сотириу.
Източник: bnr.bg