Левски победи Септември (София) с 2:0 на стадион Георги Аспарухов

...

Левски отново трети след петата си победа за сезона

Левски победи Септември (София) с 2:0 на стадион " Георги Аспарухов " в мач от деветия кръг на Първа лига и се върна на третата позиция във краткотрайното класиране. Давид Яблонски (44) и Габриел Обертан (89) вкараха головете за " сините ", а гостите имаха искания за две дузпи.

Треньорът на Септември Николай Митов, който стартира сезона отпред на Левски, за първи път в кариерата си води отбор против „ сините “. Причината е напълно елементарна, досега всичките тимове, на които е бил отпред, на са били в една група с Левски.

Първата част бе изпъстрена с голям брой удари по посока и на двете порти, огромна част от които неточни. Септември показва приятна игра, а Левски играеше мудно и постепенно организираше офанзивите си.

В 23-ата минута Габриел Обертан нахлу в наказателното поле на гостите и центрира, а Давид Яблонски шутира от придвижване, само че топката срещна тялото на защитник и излезе в корнер. Три минути по-късно след неточност на Янко Сандански в защита Габриел Обертан овладя топката и подаде към Милош Цветкович, който шутира над вратата.

Двата отбора бяха не запомнили за халфовите си линии и преодоляваха бързо междинната част на терена. В 27-ата минута Обертан още веднъж нахлу на скорост в наказателното поле и шутира в навън, а три минути по-късно Ишмаел Байду бе изведен зад отбраната на Левски, само че Божидар Митрев го изпревари и почисти топката напред.

В 40-ата минута Мартин Тошев шутира към вратата на Митрев, а Давид Яблонски спря топката с ръка и предотврати голова опция. Съдията Ангелов Ангелов не отсъди дузпа, откакто ударът бе от доста близка отдалеченост. Преди това имаше и ръка с ръка на Траян Траянов, който подаде към Тошев.

Минута преди края на първото полувреме Жорди Гомес центрира от корнер, а Давид Яблонски засече топката с глава и от упор преодоля Янко Георгиев за 1:0, реализирайки третия си гол за сезона.

„ Сините “ натиснаха при започване на втората част и в 48-ата минута Роман Прохазка получи топката от Обертан, само че от границата на вратарското поле пропусна на празна врата. В 54-ата минута пък вратарят на гостите Янко Георгиев избави удар на излезлия самичък против него Буш. Пет минути по-късно пристигна вторият противоречив миг в мача, откакто влезлият секунди по-рано в игра като запаса Жеан Патрик падна в наказателното поле на „ сините “ след прикосновение с Давид Яблонски и Септември още веднъж имаше искания за дузпа. Съдията Ангел Ангелов обаче още веднъж не уточни бялата точка.

Последваха пропуски на Жорди Гомес от домакините и Георги Стоичков от гостите, чийто удар бе избавен от Митрев. В 81-ата минута Байду навлезе в наказателното поле на домакините след пас на Галчев, само че шутира едва и Митрев отрази удара.

В 88-ата минута Антонио Вутов пропусна самичък против вратаря, а минута по-късно Габриел Обертан също се озова очи в очи с Янко Георгиев и го простреля, оформяйки крайното 2:0 с първия си гол с екипа на Левски.

След триумфа си Левски е трети със 17 точки, а Септември е на 12-о място със 7 точки преди останалите срещи от кръга.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна стратегия
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - прехвърляния и подготовка

ЛЕВСКИ – СЕПТЕМВРИ 2:0
1:0 Давид Яблонски (44), 2:0 Габриел Обертан (89)

СЪСТАВИ
 Резултат с изображение Левски: 21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович, 4.Иван Горанов, 3.Димитър Пиргов, 28.Давид Яблонски  , 71.Васил Панайотов  , 13.Жорди Гомес, 15.Роман Прохазка, 8.Антонио Вутов, 32.Габриел Обертан   (90  11.Антъни Белмонт), 9.Серджио Буш (80  10.Жуниор Мапуку)
Резерви: 24.Александър Любенов, 5.Холмар Ейолфсон, 6.Ивайло Найденов, 10.Жуниор Мапуку, 11.Антъни Белмонт, 14.Мики Орачев, 26.Жерсон Кабрал
Треньор: Делио Роси

Резултат с изображение Септември: 21.Янко Георгиев, 22.Георги Стоичков, 13.Траян Траянов, 15.Васил Добрев, 2.Стоян Предев, 14.Янко Сандански   (84  11.Васил Калоянов), 8.Борис Галчев  , 7.Иван Тилев (58  16.Жеан Патрик), 19.Крис Гади (76  17.Димитър Костадинов), 20.Ишмаел Байду, 9.Мартин Тошев
Резерви: 12.Стилиян Георгиев, 18.Антони Иванов, 11.Васил Калоянов, 17.Димитър Костадинов, 6.Елтън Джон Дос Рейс, 16.Жеан Патрик Лима Дос Рейс, 5.Петър Генчев
Треньор: Николай Митов

Баланс: 6 мача, 4 победи за Левски, 2 равенства, г.р. 12:3 за Левски

София, „ Георги Аспарухов “
Съдия: Ангел Ангелов

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   , рискова ситуация

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
4 - Крис Гади от гостите насочи удар с глава след центриране на Борис Галчев, само че прати топката над вратата
7 - Антонио Вутов шутира право в ръцете на вратаря Янко Георгиев
10 - Неточен отдалечен удар на Янко Сандански от Септември
15 - Шут на Буш около вратата на гостите
17 - Прохазка насочи слаб удар с глава и Янко Георгиев хвана топката
23 - Габриел Обертан нахлу в наказателното поле на гостите и центрира, а Давид Яблонски шутира от придвижване, само че топката срещна тялото на защитник и излезе в корнер
26 - След неточност на Янко Сандански в защита Габриел Обертан овладя топката и подаде към Милош Цветкович, който от междинна отдалеченост шутира над вратата
27 - Двата отбора не помниха за халфовите си линии и преодоляваха доста бързо междинната част на терена, а Обертан още веднъж нахлу на скорост в наказателното поле и насочи изстрел в навън
30 - Ишмаел Байду бе изведен зад отбраната на Левски, само че Божидар Митрев го изпревари и почисти топката напред
31 - Далечен и неакуратен изстрел на Борис Галчев
35 - Цветкович центрира и Буш насочи удар с глава, а топката мина на сантиметри над вратата
40 -   Спорно състояние! Мартин Тошев шутира към вратата на Митрев, а Давид Яблонски спря топката с ръка и предотврати голова опция, само че съдията Ангелов Ангелов не отсъди дузпа. Ударът бе от доста близка отдалеченост.
44 -  ГОООЛ! Левски повежда. Жорди Гомес центрира от корнер, а Давид Яблонски засече топката с глава и от упор преодоля Янко Георгиев с третия си гол за сезона.
45+1 - Край на първата част!
................................................
46 - Начало на втората част.
48 -  Невероятен пропуск на празна врата на Роман Прохазка, който получи топката от Обертан и от границата на вратарското поле прати топката над гредата
54 -  Янко Георгиев избави удар на излезлия самичък против него Серджио Буш
56 - Гади падна в наказателното поле на Левски след пас на Борис Галчев, само че той просто бе изпреварен от Пиргов
59 - Резервата Жеан Патрик бе изблъскан от Давид Яблонски и падна в наказателното поле, само че още веднъж не последва дузпа
60 - Далечен удар на Жорди Гомес и топката мина на сантиметри около вратата
68 - Георги Стоичков насочи мощен удар, само че Митрев избави
79 - Буш насочи отдалечен удар, само че Яно Георгиев боксира топката и тя излезе в корнер
81 - Байду навлезе в наказателното поле на домакините след пас на Галчев, само че шутира едва и Митрев отрази удара
88 -  Антонио Вутов пропуща самичък против вратаря Янко Георгиев, който отрази удара
89 -  ГОООЛ! Левски удвоява задатъка си. Габриел Обертан излезе единствено против Янко Георгиев и с мощен удар вкара първия си гол с екипа на " сините " за 2:0.
90+3 - Край на мача! Левски завоюва с 2:0 и записа пета победа от началото на сезона.
Източник: blitz.bg