Левски - Олимпия (Любляна, Слвн) 1:0(Найджъл Робърта 17)Робърта отбеляза гола,

...

Контролите днес: Масов бой на мача "Левски" - "Олимпия"

" Левски " - " Олимпия " (Любляна, Слвн) 1:0

(Найджъл Робърта 17)

Робърта означи гола, откакто засече с глава центриране отляво на Здравко Димитров. Малко по-късно Стивън Петков получи контузия в бедрото и бе сменен от Мартин Петков.

В 40-ата минута Здравко Димитров изрита без топка Финк от отбора на " Олимпия " и последва всеобщо сборичкване сред футболистите на двата тима. След като пристрастеностите поутихнаха Димитров получи пряк червен картон крилото на " сините ".

" Левски " доигра първата част с човек по-малко, а след почивката от " Олимпия " направиха жест и разрешиха българския отбор да попълни състава си с 11-и състезател и треньорът Славиша Стоянович пусна Марин Петков.

В 62-ата мин. пък и словенския отбол остана с 10 души, след като Иванович бе изпъден за втори жълт картон, понеже фаулира Найденов откъм гърба. “Сините ” върнаха жеста и Олимпия продължи да играе с 11 футболисти.

Това бе 4-а контрола на " Левски " от зимния предварителен лагер в Хърватия. В предходните те победиха словенския " Копер " 2:1 и полския " Подбескидзе " с 1:0, а изгубиха от словенския " Домжале " с 1:2.

" Лудогорец " - " Динамо " (Киев) 2:1

(Каули 39, Жосуе Са 56; Ренан-авт.)

" Лудогорец " реализира цялостен поврат в резултата против първенеца на Украйна на спаринга в Белек, Турция. Киевският гранд поведе, откакто Вердон си вкара безразсъден автогол в 23-ата минута, когато опита да пресече подаване в наказателното поле.

Каули изравни, като довкара отбитата след отдалечен шут от вратаря на " Динамо " топка, а Са простреля с левия крайник вратата на съперника от границите на дребното наказателно поле, засичайки центриране от ъглов удар.

В 80-ата минута гредата избави разградчани от изравнителен гол. Леднев бе съборен от Вердон пред наказателното поле на орлите, последва шут от фаул на пострадалия, след който топката се удари в дясната греда и излезе в навън.

Това бе втора контрола на " Лудогорец " в Турция. Първата бе против различен украински гранд - " Шахтьор " (Донецк), и приключи 2:2.

" Черноморец " (Бс) - " Локомотив " (Пд) 1:3

(Мартин Танев 44; Александър Иванов 62, Кристиан Илич 79, Момчил Цветанов 90)

Мачът се игра на стадиона на третодивизионния бургаски отбор. Това е 5-а победа в контролите тази зима за " Локомотив " (Пд), а създателят на първия гол за пловдивчани - Александър Иванов, е 21-годишният наследник на спортния шеф на клуба Георги Иванов-Гонзо, който най-вероятно ще подпише с " железничарите " контракт.

" Ботев " (Пд) - " Берое " 2:1

(Атанас Илиев 4, 41-д.; Ибрахима Конте 14-д.)

Контролата се игра на помощния терен на „ Футболен комплекс Ботев 1912 “.

" Хебър " - " Царско село " 1:1

(Живко Петков 68; Димитър Костадинов 74)

Контролата ще се запомни с рядко срещаното изпъждане на двама играчи едновременно. Още в 10-ата мин. бразилското крило на столичния отбор Андерсон и защитникът на " Хебър " Живко Хаджиев се сдърпаха край тъчлинията и реферът ги изгони. Треньорът на " Царско село " Любослав Пенев умишлено остави тима си да играе с 10 души, докато  домакините незабавно пуснаха нов футболист.

" Павликени " - " Локомотив " (Дряново) 3:1

(Александър Узунов 13, Николай Какамъков 22, Красен Трифонов 56; Мартин Ботев 85)

" Локомотив " (Сф) - " Рилски състезател " 3:0
Източник: segabg.com