Левски и Динамо Киев завършиха 1:1 в най-престижната контрола сините

...

Левски извъртя престижен хикс с Динамо Киев

Левски и Динамо Киев приключиха 1:1 в най-престижната контрола сините по време на лагера им в Турция. Шампионът на Украйна поведе в 35-ата минута с първия си късмет след гол на Виталий Буялски. Левски изравни резултата четвърт час преди края след самостоятелен пробив на Димитър Костадинов, приключил с гол на халфа.

Отборът на Станимир Стоилов към момента няма победа в Белек, като след четири дуела има три равенства и една загуба.

Левски стартира нападателно срещата, като още преди да е изтекла и минута Марин Петков стреля към вратата на Георги Бушчан, само че топката излезе в навън.

В 4-ата минута Хосе Кордоба бе сменен от Келиан ван дер Каап, защото още преди началото на срещата панамецът почувства главобол.

Четири минути по-късно Филип Кръстев опитва шанса си с удар от далечна отдалеченост, само че той се оказа прекомерно лек и вратарят на украинците улови топката без проблеми. След няколко минути на по-ниско движение, в 24-ата Велтон стреля мощно отвън наказателното поле, само че въпреки и с известни усложнения, Бушчан още веднъж избави.

В 35-ата минута Виталий Буялски пое офанзива за Динамо, комбинира с дясното крило. Топката се върна в Буялски, който от към десетина метра я прати във вратата на Пламен Андреев.

В добавеното време на първата част Филип Кръстев проби през центъра, след което бе фаулиран наоколо до наказаталното поле. Именно Кръстев застана зад топката, само че ударът му мина над вратата.

Второто полувреме стартира с добра опция за Динамо Киев. Появилият се като запаса Виктор Циганков проби рисково отдясно, след което потърси Ванат в наказателното поле, само че нападателят не съумя да насочи добър удар. Секудни по-късно Витиньо нацли гредата след неубедителни дейности от отбраната на Левски.

В 53-ата минута ново недоразумение сред бранителите на Левски докара до състояние за киевчани. Пламен Андреев мазета прострелно подаване в краката на Карлос де Пеня, който стреля към вратата, само че Ван дер Каап сложи крайници си на пътя на топката и предотврати допускането на втори гол от Левски. " Сините " дадоха отговор шетири минути по-късно с отдалечен удар на Драган Михайлович, избавен без проблеми от влезлият като запаса Денис Бойко.

В 75-ата минута Димитър Костадинов лиши топката в средата на терена, след което напредна в противниковата половина, откри си пространство за удар и съумя да откри мрежата на Денис Бойко за 1:1.

Секунди по-късно Левски можеше даже да обърне резултата, само че Бойко избави удар на Марин Петков.В 80-ата минута гол на Келиан ван дер Каап бе анулиран поради нарушаване в офанзива.

Съставът на Левски: 66. Пламен Андреев (К) – 91. Драган Михайлович (81` 71. Антоан Стоянов), 23. Ноа Сонко Сундберг (81` 14. Денис Динев), 33. Хосе Кордоба (4` 5. Келиан ван дер Каап), 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев (73` 20. Димитър Костадинов), 30. Филип Кръстев (82` 4. Иван Горанов), 27. Асен Митков (67` 10. Радослав Цонев) – 88. Марин Петков (77` 22. Патрик-Габриел Галчев), 19. Билал Бари, 17. Велтон (67` 11. Здравко Димитров)
Източник: lupa.bg