Левски е новият носител на Суперкупата на България по волейбол,

...

Левски грабна Суперкупата след драма срещу Хебър

Левски е новият притежател на Суперкупата на България по волейбол, откакто победи Хебър с 3:2 гейма във финала в Бургас.
Прочетете още
За първи път Суперкупата се организира в нов формат с крайна четворка. Левски победи в полуфиналите домакина Нефтохимик с 3:0 гейма, а Хебър се оправи с 3:0 против другия хазаин Дея спорт също с 3:0.

Двубоят стартира с огромна драма и Левски завоюва първия гейм с 30:28, а по-късно софиянци поведоха с 2:0 гейма след 25:22. Хебър завоюва третия гейм с 25:17, а по-късно след 25:23 за отбора от Пазарджик се стигна до тайбрек. В него Левски водеше, само че Хебър изравни при 13:13, само че след ас на пловдивчанина Владимир Гърков Левски завоюва тайбрека с 15:13 и по този начин завоюва трофея.

Във финала участваха общо трима пловдивчани за Хебър играха Николай Къртев и Розалин Пенчев, а за Левски присъединяване взе Владимир Гърков.

Това беше първи трофей за Левски от 2014г.

Следващата седмица стартира новия сезон в шампионата, а в него Левски гостува на Марек, а Хебър също гостува на Берое.

Източник: trafficnews.bg