Лаутаро Мартинес вкара два гола и Интер победи с 3:1

...

Интер спечели и запази интригата в Италия

Лаутаро Мартинес вкара два гола и Интер победи с 3:1 Каляри в мач от предпоследния кръг на италианското състезание по футбол, с което " черно-сините " резервираха интригата в борбата за купата и оставиха развръзката за идващия уикенд. Лидерът Милан завоюва с 2:0 против Аталанта по-рано в неделя и води с две точки на върха.

Носителят на купата поведе в 25-ата минута посредством Матео Дармиан, а Мартинес вкара втория гол шест минути след почивката. Хараламбос Ликоянис върна Каляри в мача в 54-ата минута, само че аржентинският нападател на гостите бе прецизен още веднъж шест минути преди приключването на постоянното време за крайното 3:1.

За да отбрани шампионската си купа, Интер би трябвало да победи Сампдория вкъщи в неделя, а Милан би трябвало да загуби против Сасуоло. На Каляри също му би трябвало победа в последния кръг, защото тимът е на две точки зад Салернитана на 17-ото място и за момента изпада.
Източник: bnr.bg