Кюстендил. Държавен архив“ в Кюстендил отличи читател, дарител и приятел

...
Кюстендил. Държавен архив“ в Кюстендил отличи читател, дарител и приятел
Коментари Харесай

„Държавен архив“ в Кюстендил отличи читател, дарител и приятел на архивите за 2020 година

Кюстендил. „ Държавен списък “ в Кюстендил отличи четец, донор и другар на архивите за 2020 година, съобщи кореспондент на Радио „ Фокус “ – Кюстендил . Събитието се състоя в постройката на отдел „ Държавен списък “ и е във връзка 9 юни – Международен ден на архивите. За четец на годината беше отличен доцент доктор Ангел Джонев от Регионален исторически музей – Кюстендил. Дарител на годината е Правда Добринова Спасова, а като другари на архивите бяха отличени Природо-математическата гимназия в града и шефът на художествената изложба Валентин Господинов.

„ Днес означаваме Международния ден на архивите. От 2017 година означаваме този ден, с което се причисляваме към напъните на международната колегия на архивистите, да събира, съхранява и разпространява международното историческо завещание “, сподели Петър Шейков, шеф на отдел „ Държавен списък “ – Кюстендил. От своя страна доцент доктор Ангел Джонев, разгласен за четец на годината съобщи, че миналата година не е била лека, само че местата наизуст са правили своята работа и Държавен списък – Кюстендил е бил на своя пост, с цел да може да се завършат започнатите изследвания. Той даде и своята книга " Отиваха юнаците, отиваха. Петдесет и трети пехотен авариен полк през Първата международна война / 1915- 1918 / ".

Дарителят Правда Спасова, която е предоставила документи на художника Стефан Десподов съобщи, че с голямо наслаждение е дарила документи, фотоси и мемоари, тъй като те отиват на несъмнено място – Архивът в Кюстендил. Обявеният за другар на „ Държавен списък “ Валентин Господинов уточни, че в годините се е убедил, че с институциите може да се работи и гради редом. Представителят на кюстендилската гимназия също благодари за оценката.

Венцеслав ИЛЧЕВ
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР