Квалификантката Даря Шаламанова се класира за втория кръг на турнира

...

Даря Шаламанова на 1/8-финал в Созопол

Квалификантката Даря Шаламанова се класира за втория кръг на шампионата от веригата ITF World Tennis Tour на кортовете на Тенис център Санта Марина. Тя победи със 7:5, 4:6, 6:3 румънката Андреа Прискариу в мач траял 2 часа и 21 минути.

Така три българки не престават на осминафиналите - Шаламанова, Йоана Константинова и Зиновия Ванева.

За страдание други три българки позволиха загуби през вчерашния ден.

Шампионката от предходната седмица Денислава Глушкова претърпя проваляне от поставената под номер 3 рускиня Ирина Хромачова с 5:7, 0:6 след 2:12 часа игра.

Шестата сложена Гергана Топалова загуби от Елена Малигина (Естония) с 6:7(6), 6:4, 3:6, макар че имаше пробив задатък в решаващия трети сет и водеше с 3:2 гейма.

Получилата " уайлд кард " 15-годишна Елизара Янева пък сервираше за мача при 5:4 в третия сет против осмата в схемата Илона Гиороайе (Румъния), само че позволи поврат и падна с 6:3, 4:6, 5:7.

Това е втори от трите следващи шампионата в Санта Марина с награден фонд от по 25 хиляди $. Надпреварата носи точки за класация на WTA. Турнирите ще продължат до 23 октомври.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.