Колко от вас се поглеждат в огледалото и си казват:

...
Колко от вас се поглеждат в огледалото и си казват:
Коментари Харесай

#ShowUs: време е да излезем от рамката!

Колко от вас се поглеждат в огледалото и си споделят: „ Днес наподобявам прелестно “, „ Красива съм “, „ Благодарна съм за това, което съм “? Малко, нали? По-лесно ни е да търсим несъвършенствата си, да се взираме в онази пъпка, която още веднъж би трябвало да прикриваме с коректор, да прокарваме пръсти по фините бръчици към очите, да се самонаказваме за килограмите, които не можем да свалим. По-лесно ни е да се настаним комфортно в това „ нехаресване “ и толкоз по-трудно е да се приемем такива, каквито сме. Осъждаме стандартите, които ни се постановат – да бъдем слаби, да бъдем красиви, да имаме гладка кожа, да демонстрираме холивудската си усмивка и да се обличаме по този начин, както би трябвало. Осъждаме ги, а толкоз желаеме да влезем тъкмо в тези рамки, в тъкмо тези упования. Защо ли? За да бъдем харесвани. За да бъдем утвърдени. От другите. Толкова е просто.

Когато психотерапевтът ми ме помоли всеки ден да се поглеждам в огледалото и да си споделям какъв брой съм прелестна, знаете ли какъв брой пъти го направих? Николко. Скролвах за следващ път в Инстаграм фийда си и се удивлявах на девойките, които се усмихват необятно, на девойките, които решително демонстрират новите си облекла, на девойките, които демонстрират илюзията за благополучие. Социалните мрежи са тъкмо това – илюзията, в която незабелязано се давим, тъй като си мислим, че животът на другите е толкоз по-интересен, толкоз по-хубав, толкоз по-щастлив. А той не е. Просто всички демонстрираме най-хубавата страна от него. Пред другите.

Комплексите, страховете, несъвършенствата си ги крием оттатък филтрите, оттатък смелостта да се погледнем в огледалото и да се забележим, да се приемем, да се обичаме.

Да, да се обичаме – май всеки ден се учим на това! Да покажем онази усмивка, въпреки и да не разкрива напълно бели зъби, да разходим новите си облекла, без значение какъв брой е посочил през днешния ден кантарът ни, да не носим грим, даже когато всички споделят, че даже и когато хвърляме боклука си би трябвало да сме с червило. Да покажем, че увереността идва от това, което сме, без значение дали се вписва в нечии стандарт, в нечие приемане, в нечие утвърждение.

Знаете ли, че 70% от дамите не намират аналогия сред себе си и облиците, показани в медиите. Защото гонейки съвършенството, което ни се натрапва, забравяме, че хубостта не е симетричност и че се крие точно в тези недостатъци, които ни отличават. Защото съвършенството обезличава. И извънредно време е да променим наложените стандарти.

Точно по тази причина Dove  –  дружно с Girlgaze, Getty Images и дами от цялостен свят  –  започва плана #ShowUs , показвайки изложба от над 5000 фотоси на действителни дами – без обработка, без ограничавания. Затова няма по какъв начин да не се включим и ние в обществената иницатива на Dove.  ​​ „ Покажете ни повече дами като вас “  ни показва дами, които са във форма, каквито и да са формите им. Жени, които се усещат добре в кожата си, каквато и да е кожата им! Време е да покажем хубостта, която излиза отвън рамката. И влиза в действителността.

И вие можете да станете част от самодейността, като посетите, а не по-малко значимо е това, че всеки, който се причисли, ще подари по 1 лев на Български фонд на дамите за планове, борещи се с наложените стандарти за женската хубост.

С поддръжката на Dove

 

 
Източник: momichetata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР