Кикбоксьорите на спортен клуб Масару“, гр. София спечелиха първото място

...

Кикбоксьорите на спортен клуб „Масару“ спечелиха първото място на Европейската купа по кикбокс в Сараево

Кикбоксьорите на състезателен клуб „ Масару “, гр. София завоюваха първото място в клубното класиране на Европейската купа по кикбокс в Сараево, Босна и Херцеговина.

Българите станаха носители на купата откакто взеха общо 68 оценки, от които 29 златни, 17 сребърни и 22 бронза. Втори се подреди унгарския клуб „ Халкер Кирили отбор “, а трети станаха представителите на Австрия.

Треньорите Иво Десподов и Стефан Костадинов участваха с тим от 47 състезатели, които излязоха на татамито в 89 категории в леките стилове. Те се завръщат от Сараево с 29 златни оценки, владеене на Борис Лазаров, Калоян Петров, Олег Колбин, Христо Николов, Вероника Попова, Росина Пейкова, Рая Маринова, Емануела Добрева, Диана Лазарова, Елеонора Валентинова и Ивана Петрова.

Над всички бяха националните на България - Христина Андонова – 3 златни медала, Кристиян Милушев - два златни и един сребърен, Виктор Грозданов - два златни, Андреа Илиева - два златни и един сребърен, Христо Николов - два златни и един бронзов и Теодор Поповски - два златни медала.

Първи в статистиката по извоювани медали са състезателите на Хърватия с 34 златни, 25 сребърни и 26 бронза. Втори с актив от 30 златни, 53 сребърни и 53 бронза са Босна и Херцеговина. България е на трето място по извоювани оценки с 29 златни, 17 сребърни и 22 бронза.

В конкуренцията участваха 640 състезатели от 50 клуба в формалните категории и още 200 състезатели в не формалните и категории за начинаещи.