Киев. Виляреал победи с 2:0 при гостуването си на Динамо

...

Виляреал победи като гост Динамо Киев с 2:0

Киев. Виляреал победи с 2:0 при гостуването си на Динамо (Киев) в първи мач от осминафиналите на Лига Европа и е любимец за класиране напред. Двамата централни бранители Пау Торес и Раул Албиол се разписаха за испанците.

Виляреал стартира мощно и в 30-ата минута, когато Жерард Морено подаде към Торес, който на празна врата вкара за 1:0.

На почивката испанският национал беше сменен, само че сътрудникът му в защита Раул Албиол удвои в 52-ата. Тогава отново Морено беше с основна роля, откакто засече ново центриране, а ветеранът довкара за 2:0.

Тимът на Унай Емери превъзхождаше своя противник и вкара две от ситуациите си, до момента в който украинците по този начин и не уцелиха вратата, макар че бяха дейни в предни позиции.

Реваншът на испанска земя е тъкмо след седмица.

Източник: focus-news.net