Кевин Дюрант реализира 43 точки, включително и тройка в последната

...

Кевин Дюрант доближи "Голдън Стейт" на победа от нова титла

Кевин Дюрант осъществя 43 точки, в това число и тройка в последната минута, за успеха на миналогодишния първенец " Голдън Стейт " със 110:102 при гостуването на " Кливланд Кавалиърс " в мач номер три от финалните плейофи в Националната баскетболна асоциация.

Отборът от Калифорния е напълно покрай продобиване на трета купа в последните четири сезона в НБА, а Дюрант сложи персонален връх в плейофиоте с осъществените си 43 точки.

Тройката от далечна отдалеченост на звездата на " Уориърс " обезпечи преднина за гостите от 106:100.

Леброн Джеймс беше най-резултатен за " Кавалиърс " с 33 точки, а съотборникът му Кевин Лав добави още 20 точки.

" Кливланд " поведе с шест точки след първите два интервала на дуела, само че " Голдън Стейт " обърна развоя на събитията в своя изгода в третата част.

В общо 131 случая на финалите в НБА, когато един тим изостава с 0:3 победи, в никакъв случай не печели купата.
Стеф Къри и Клей Томпсън приключиха с по 10 точки за състава на " Голдън Стейт ".

Четвъртият дуел сред " Уориърс " и " Кливланд " ще се играе в петък против събота българско време.

Източник: btvnovinite.bg