Кът на Пакистан в Националната библиотека
Кът с книги и сувенири от Пакистан беше открит в Националната библиотека „ Св.св. Кирил и Методий “ в София. Инициативата е част от по-мащабна концепция за продан на книги сред националните библиотеки на разнообразни страни.
Директорът на Националната библиотека доцент доктор Красимира Александрова посрещна Нейно Превъзходителство госпожа Мариам Мадиха Афтап, дипломат на Пакистан в България, с която откриха новия книжовен ъгъл:
" Аз се надявам, че напълно скоро ще бъде и подписването на меморандум за съдействие и съгласие с Националната библиотека на Пакистан ".
" Благодаря на доцент Красимира Александрова, тъй като нейна беше концепцията да създадем този ъгъл на Пакистан в Националната библиотека. През 2022 година честваме 75-ата годишнина от независимостта на Пакистан ".
През 2021 Националната библиотека откри три къта - на Словенската национална библиотека и на библиотеките на Нигерия и Азербайджан. Тази година се открива втори ъгъл, с който стават общо пет. А от преди няколко седмици и библиотеката на Словакия към този момент също има свое посланичество.
Интересът към самодейността е огромен. Очаква се да се включат още страни - докъдето се простират пространствените благоприятни условия на библиотеката.
Книгите и скъпите предмети, които са дарени от страните участнички, могат да се прегледат в работното време на Националната библиотека.
Разположени са на втория етаж против портретите на шефовете, управлявали през 143-годишната история на литературната съкровищница на България.
Директорът на Националната библиотека доцент доктор Красимира Александрова посрещна Нейно Превъзходителство госпожа Мариам Мадиха Афтап, дипломат на Пакистан в България, с която откриха новия книжовен ъгъл:
" Аз се надявам, че напълно скоро ще бъде и подписването на меморандум за съдействие и съгласие с Националната библиотека на Пакистан ".
" Благодаря на доцент Красимира Александрова, тъй като нейна беше концепцията да създадем този ъгъл на Пакистан в Националната библиотека. През 2022 година честваме 75-ата годишнина от независимостта на Пакистан ".
През 2021 Националната библиотека откри три къта - на Словенската национална библиотека и на библиотеките на Нигерия и Азербайджан. Тази година се открива втори ъгъл, с който стават общо пет. А от преди няколко седмици и библиотеката на Словакия към този момент също има свое посланичество.
Интересът към самодейността е огромен. Очаква се да се включат още страни - докъдето се простират пространствените благоприятни условия на библиотеката.
Книгите и скъпите предмети, които са дарени от страните участнички, могат да се прегледат в работното време на Националната библиотека.
Разположени са на втория етаж против портретите на шефовете, управлявали през 143-годишната история на литературната съкровищница на България.
Източник: bnr.bg
КОМЕНТАРИ




