Карлос Тевес влезе като резерва и помогна на Бока Хуниорс

...

Бока Хуниорс се класира за четвъртфиналите на Копа Либертадорес

Карлос Тевес влезе като запаса и оказа помощ на Бока Хуниорс да се класира за четвъртфиналите на най-силния южноамерикански клубен шампионат Копа Либертадорес. Тевес вкара един гол за успеха с 4:2 над Либертад на реванша в парагвайската столица Асунсион и Бока продължава в идната фаза с общ резултат 6:2.

Оскар Кардосо изведе Либертад в резултата в 12-а минута и даде очаквания на домакините, само че Кристиан Павон бързо изравни, а Мауро Сарате изведе Бока в 22-а минута. Отново Кардосо бе прецизен за Литердад от дузпа в 39-а минута и двата тима се отдръпнаха при 2:2 на отмора.

През второто полувреме Тевес смени Сарате и в 75-а минута вкара трети гол за Бока. Крайното 4:2 оформи Едвин Кардона от дузпа в 80-а минута. В другия осминафинал, игран тази нощ, бразилският Палмейрас се класира напред, макар че загуби на реванша вкъщи от Серо Портено с 0:1. Палмейрас завоюва първия мач с 2:0 и с общ резултат 2:1 се класира за четвъртфиналите.