Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов имаше ключова роля

...

Кирил Десподов игра цял мач при разгромен успех на ПАОК в първенството

Капитанът на българския народен тим Кирил Десподов имаше основна роля при две от попаденията на клубния си ПАОК при разгромния триумф с 5:0 вкъщи против Пансерайкос в 12-ия кръг на гръцкото футболно състезание.

Десподов стартира срещата като титуляр и в 71-ата минута асистира на австриеца Томас Мург за третия гол в мача, а три по-късно след негово осъществяване на ъглов удар топката влезе във вратата на гостите за четвърти път, като в последна сметка попадението беше записано като автогол на словака Адриан Хован.

Останалите голове за успеха на " гробарите " осъществиха още веднъж Томас Мург, който беше прецизен и за 2:0, както и Магомед Оздоев, дал задатък на ПАОК в 21-ата минута, и португалецът Рафа, оформил крайното 5:0.

С триумфа Кирил Десподов и неговите съотборници се изкачиха до 3-ото място в подреждането с 26 точки, до момента в който Пансерайкос е на 8-ата позиция с 13 пункта.