Канадската тенисистка Южени Бушар отпадна във втория кръг на квалификациите

...

Поредно разочарование за Бушар

Канадската тенисистка Южени Бушар отпадна във втория кръг на квалификациите на шампионата в Маями. Бившата №5 в света не съумя да вземе даже сет против 116-ата в ранглистата на WTA шведка Ребека Петерсон и загуби с 4:6, 3:6. В момента Бушар също е отвън Топ 100, като е единствено с 2 позиции по-напред от шведката.

Мачът стартира с пробив в интерес на Бушар, само че незабавно по-късно 24-годишната канадка позволи рибрейк. В седмия Бушар още веднъж проби, само че отново загуби задатъка си доста бързо и Петерсон изравни за 4:4. В десетия гейм някогашната финалистка на “Уимбълдън” и полуфиналистка на Australian Open и “Ролан Гарос” още веднъж се пропука на собствен сервис и първата част завърши.

Вторият сет стартира аналогично на първия - Бушар проби в първия гейм, само че по-късно позволи да изостане в резултата с 1:3. Канадката изравни за 3:3, само че не взе нито гейм повече и трябваше да се раздели с шампионата още преди да са почнали срещите от главната скица.