Какъв въздух дишахме през тази зима, има ли промяна след

...
Какъв въздух дишахме през тази зима, има ли промяна след
Коментари Харесай

Какъв въздух дишахме през пандемичната зима



Какъв въздух дишахме през тази зима, има ли смяна след затварянията и множеството хора, работещи отдалечено?

Темата разяснява в “Нашият ден “ Стефан Димитров от AirBG.

“Идва пролетта, ветровете се ускоряват, стават температурните инверсии, които са продължителен проблем в цялата ни страна. Голяма част от градовете са издигнати в котловини. Изчезват инверсиите, само че казусът остава.

Продължаваме да изгаряме съвсем всичко, с цел да се отопляваме . Имаме най-стария авто парк в Европа . И нашата администрация, хората, на които поверихме през годините да се грижат за това да живеем в по-подреден свят, не се погрижиха и не направиха съвсем нищо . “



Според данни на СЗО 40 души всеки ден са жертвите на мръсния въздух

“40 души единствено в България. Това е един рейс, който пропада в бездна всеки ден. Това се случва десетилетия. Тези числа надали ще догонят тези на пандемията, с която рано или късно човечеството ще откри метод да се оправи. Ние обаче не можем да се оправим сами със себе си и с нашите зависимости. “

Въздухът през пандемията

“Данните в България демонстрират още по-чист въздух от предходната година. Дали това е резултат на по-ниската интензивност на хората, дали е резултат на атмосферните условия и на доста по-силните ветрове, които духаха спрямо предходната година, не мога да кажа. Тъй като това е извънредно сложен въпрос, само че сигурно сензорите ни регистрираха не толкоз замърсен въздух. “



Мерките, които Столична община разисква

“Дискусията е приготвена от “Софияплан “. В поканата и в съпътстващите документи няма никаква конкретика. Столичната община стои доста далеко от действителни дейности и това отвращение е обвързвано с политическа угодия. Защото постоянно има последващи избори. Няма една мярка, която да се е насочила против замърсителите . Има пари за асимилиране, ще има печки. 5000 печки ще решат ли казуса на София? Има едни декларирани планове на госпожа Фандъкова през 2018 година, че ще инкриминира горенето на отпадък. И това нещо не се случва към този момент трета година.

София е настръхнала против няколкото хиляди фамилии, които си разрешават да хвърлят и да горят пластмасови дограми, дървени дограми и какви ли не други неща, които не би трябвало да се изгарят.

Идеята на Столична община и на нейното управление е да събере целия отпадък, който сега ни трови в “Красна поляна “ и в “Христо Ботев “, да събере целия отпадък на цяла София и да го изгори в центъра на София в една апаратура, която красиво се назовава инсинератор, а боклукът е прекръстен на RDS . Това е целият наш отпадък, шредиран, да бъде изгорял в центъра на София.

Всеки ден губим хора, привлечени от други страни, отпътуват младите ни хора. В неприятни, в доста неприятни условия, най-лошите в Европа. Гинем ние – хората на междинна възраст, гинат нашите родители. Изчезна милосърдието и то би трябвало да бъде върнато в ДНК-то на ръководството, в ДНК-то на администрацията – милосърдието и човеколюбието – те би трябвало да се върнат . “

“Трябва да променим метода си на живот. Може би би трябвало да вървим повече пешком. С ходенето пешком си вършим една страхотна услуга. “

Разговора можете да чуете от звуковия файл.
Източник: bnr.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР