Кадис и Атлетико Мадрид играят при резултат 1:4 след головете

...

НА ЖИВО: Кадис - Атлетико 1:4, Облак с комичен автогол

Кадис и Атлетико Мадрид играят при резултат 1:4 след головете на Тома Лемар,Антоан Гризман, Анхел Кореа и Матеус Куня. Ян Облак пък си отбеляз смешен автогол преди четвъртото попадение за "дюшекчиите ".. Срещата стартира в 19:30 часа и може да я наблюдавате тук в страницата на Gong.bg .

Срещата е от особена значимост за отбора на Чоло Симеоне, откакто по-рано през днешния ден Бетис завоюва с 3:1 семейството си на Леванте и ги измести от четвъртата позиция, която е последната даваща право на присъединяване в Шампионска лига.

След едвам 20 секунди Лозано напредна в половината на Атлетико, само че прострелният му пас не откри негов съотборник в наказателното поле на Ян Облак. Още преди да са минали 10 минути от първия съдийски сигнал Яник КАраско отвърна с мощен пробив, само че топката му бе избита в последния миг преди да насочи изстрел от точката на дузпата. Няколко минути по-късно ужасно безредие в наказателното поле на домакините едвам не приключи с гол, само че ударът на Савич с акробатично осъществяване мина над вратата на Ледесма.

Следващите минути не предложиха нещо забавно, преди да пристигна едно нарушаване на Алекс Фернандес в центъра на терена, което му донесе жълт картон, отприщил гнева на футболистите и на двата отбора. Минута по-късно неверен пас на Коке едвам не докара до гол за играчите в жълти екипи. Салви стреля от близко, само че вещата интервенция на Савич предотврати сигурен гол.

Три минути откакто бе минал половин час игра Хосе Хименес напусна играта откакто получи тежък удар в главата. Луис Суарес получи страховит късмет няколко минути след насилствената смяна, само че със слабия си крайник изпрати топката високо над вратата от непосредствена непосредственост.

QUÉ CERCA ESTUVO: Suárez desvió el balón y se perdió la ventaja del Atlético de Madrid en.
— SportsCenter (@SC_ESPN)

Второто полувреме стартира тъкмо, както и първото - с ранен късмет за Кадис. Прострелна топка в наказателното поле едвам не бе засечена от футболист в жълт екип и "дюшекчиите " още веднъж оцеляха. Испанският първенец отвърна с удар на Караско, който с тъга бе избит в ъглов удар. След осъществявания корнер Савич стреля доста рисково с глава, само че Ледесма отрази.

"Отборът от заливчето " имаше нов късмет след статично състояние, само че за следващ път нямаше прецизен удар във вратата на облак - този път Хароян с глава не откри очертанията.

В ответната офанзива резултатът бе открит - Тома Лемар откри с глава след брилянтно центриране на Караско.

GOOOOOOOOOOOL del Atlético de Madrid, Thomas Lemar marca con un cabezazo el 1-0 ante el Cádiz.
— Diario Diez (@DiarioDiezHn)
Няколко минути след попадението, голмайсторът Лемар остана очи в очи с Ледесма, само че ударът със слабия му десен крайник откри тялото на вратаря на домакините.

Поредно статично състояние откри нов късмет пред жълтите - центриране ориентирано към Алваро Негредо не бе добре избито, само че при добавката Кала не откри вратата.

В 70-ата минута Антоан Гризман с отмерен удар направи резултата 0:2.

Prima afgedrukt ✔️

Atlético Madrid is hard op weg naar een zege bij Cadiz. Antoine Griezmann zorgt voor een riante 0-2 voorsprong!
— Ziggo Sport Voetbal (@ZS_Voetbal)
Две минути след втория гол Атлетико имаше късмет да вкара и трети гол, само че бранител на домакините мазета от голлинията. Грешката на андалусийския отбор обаче бе осъдена 120 секунди по-късно, когато влезлият преди три минути Анхел Кореа осъществя трето попадение за отбора на Диего Симеоне след страхотна композиция и асистенция на друга запаса - Матеус Куня.