Женският национален тим на България по волейбол разби Финландия с

...

Волейнационалките на финал в Златната европейска лига

Женският народен отбор на България по волейбол разруши Финландия с 3:0 (25:21, 25:13, 25:14) за едвам 69 минути ига и се класира за финала на Златната европейска лига в унгарската столица Будапеща. Съперник на националкуите ни в мача за трофея ще е спечелилият от конфликта сред домакина Унгария и Чехия.

Скандинавките бяха равностойни на отбора ни единствено в първия гейм, в който минаха границата от 20 точки. И в този миг обаче националките ни диктуваха темпото на игра.

Най-резултатна за триумфа ни бе Силвана Чаушева, която приключи срещата с 14 точки. По 13 точки прибавиха Гергана Димитрова и Нася Димитрова. За финландките Паулина Вилпонен приключи срещата с 10 точки.

С триумфа си волейболистките ни си подсигуряваха присъединяване в „ Чалъндж ” шампионата на FIBA, който ще бъде идната седмица в Перу. Там девойките на Иван Петков ще имат опция да се борят за място в елитната група тимове, които следващата година ще играят в Лигата на нациите.
Източник: petel.bg