Женският национален отбор по баскетбол загуби и последната си среща

...

Баскетболистките ни загубиха и последната си среща от квалификациите за ЕвроБаскет 2021

Женският народен тим по баскетбол загуби и последната си среща от квалификациите за ЕвроБаскет 2021.

" Лъвиците " не съумяха да се преборят с по-ръстовия тим на Гърция и отстъпиха с 55:73 в Любляна.

Така нашите останаха на 3-то място в класирането на Група А. Словения завоюва групата и се класира за Европейското състезание това лято в Испания и Франция.

Изразителната победа класира гъркините измежду най-хубавите втори тимове и ги прати на финалите на Стария континент.
 ЕвроБаскет 2021 остава невъзможна задача за женския ни народен тим

" Лъвиците " няма по какъв начин да попаднат измежду петте най-хубави втори тима

След слаба първа четвърт девойките, водени от Стефан Михайлов, съумяха да наваксат малко до почивката и се отдръпнаха с 4 точки пасив. Второто полувреме обаче не се разви по проект. Слабата пукотевица не разреши на българките да се борят за успеха в мача и по този начин те отстъпиха второто място, за което им трябваше наложителна победа с най-малко 7 точки.

Христина Иванова бе най-резултатна в нашия тим с 13 точки, като добави и 13 битки. С 12 се отличи Димана Георгиева.

Целият тим обаче имаше доста слаб ден в стрелбата и вкара едвам 33% от опитите си от игра. Преимуществото на гъркините под кошовете си пролича и в това, че те овладяха 42 против 35 битки за българките.
 Женският народен тим по баскетбол загуби от Словения с 66:71