Женският национален отбор отпадна от световното първенство. Нашите загубиха за

...

България отпадна от Световното след четвърта загуба

Женският народен тим отпадна от международното състезание. Нашите изгубиха за четвърти път подред - този път от Канада с 1:3 (21:25, 27:25, 20:25, 15:25). Така последният мач против Казахстан в събота е единствено за авторитет. Преди това българките, водени от Лоренцо Мичели, паднаха от Германия, Сърбия и Съединени американски щати. Останахме единствено с 1 точка, извоювана от 2:3 против Бундестима.

В първия гейм съвсем от самото начало водиха канадките. Единствената преднина успяхме да реализираме при 18:17. Фактът, че наваксахме в резултата не оказа помощ на девойките, а в противен случай - противникът взе елементарно своето до края.

Във втората част показахме темперамент. Резултатът вървеше точка за точка и дълго време ние имахме преимущество. Стигнахме до два геймбола при 24:23, само че и двата ги пропуснахме. Все отново във финалните акомпанименти нервите ни устояха и спечелихме с 27:25.

Това обаче се оказа последното позитивно за България на международното състезание. В третия гейм още веднъж канадките водиха пред цялото време. Още от началото задатъкът им растеше и най-после завършихме с 20:25.

България още имаше късмет за класиране във втората фаза. При превръщане на резултата и победа над Казахстан сигурно продължавахме напред. Вместо това нашите изцяло се сринаха. И най-после загубихме гейма с 15:25.

--> -->     Беглите знания на Промяната: Асен Василев не знае, ч
Източник: novsport.com