Женският национален отбор на допусна още една загуба в квалификациите

...

Турция нанесе нова загуба на женския национален отбор на България в световните квалификации

Женският народен тим на позволи още една загуба в квалификациите за международното състезание през 2023 година. " Лъвиците " отстъпиха с 0:2 на Турция в следващ мач от група H, игран на пловдивския стадион " Локомотив ", и записаха шесто проваляне от 6 срещи.

Гостите се разписаха в края на двете полувремена, което се оказа задоволително, с цел да се поздравят с 3-те точки. Едже Тюркоглу откри резултата в 41-ата минута, а 120 секунди преди края на постоянното време Ебру Топчу постави точка на разногласието с красиво попадение.
17  България - Турция
По този метод девойките на Силвия Радойска остават на последно място в групата без нито една извоювана точка и единствено с един маркиран гол, като към този момент даже теоретичните шансове за класиране напред се изпариха.
Отборът на Турция има 3 победи, 2 от които против България, и заема четвърто място с 10 пункта.

В идващия мач, който е на 12 април (вторник), на " лъвиците " им следва тежко посещение на заемащия втора позиция в групата Португалия.
Двубоят стартира равностойно, като липсваха голови обстановки пред някоя от двете порти в първия половин час игра. В 33-ата минута Ебру Топчу центрира отдясно към наказателното поле, а Едже Тюркоглу засече топката по доста добър метод от въздуха, само че ударът мина над напречната греда.

Със идващия си късмет гостите стигнаха до попадение. В 41-ата минута нападателката на Турция - Тюркоглу, получи ужасно подаване в наказателното поле, оправи се с няколко родни състезателки и невъзмутимо пусна кълбото около Роксана Шахънска - 0:1.
И след почивката Турция беше по-активният тим на терена, само че по този начин и не съумя да стигне до нещо по-опасно пред българската врата.
Момичетата на Силвия Радойска пробваха да притиснат противника в търсене на изравнителен гол, само че без триумф.
В 88-ата минута Емине Есен стреля от далечно разстояние, само че топката профуча около десния непряк дирек.

Две минути преди края на постоянното време гостите си подпечатаха триумфа с красиво попадение. Ебру Топчу стреля технично отвън наказателното поле, а ударът изненада Шахънска и влетя в мрежата за крайното 0:2.
БЪЛГАРИЯ 0:2 ТУРЦИЯ

0:1 Едже Тюркоглу (41)
0:2 Ебру Топчу (88)

БЪЛГАРИЯ: 12. Роксана Шахънска, 2. Николета Бойчева, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 16. Яна Йорданова, 9. Лора Петрова, 13. Десислава Дюпюи, 19. Йоана Станкова, 22. Ивана Найденова, 7. Симона Петкова, 14. Димитра Иванова

ТУРЦИЯ: 1. Селда Акгьоз, 2. Берна Йеничери, 4. Едже Текмен, 15. Кезбан Та, 17. Ипек Кая, 7. Арзу Карабулут, 8. Емине Есен, 10. Ебру Топчу, 13. Биргюл Садъкоглу, 20. Елиф Кескин, 16. Едже Тюркоглу

Снимки: Борислав Трошев
 Христо Колев ще води Локомотив (Пловдив) против ЦСКА-София Христо Колев ще води Локомотив (Пловдив) против ЦСКА-София 7 апр | 17:21 761 3  Симона Петкова получи премията си за Футболист на годината Симона Петкова получи премията си за Футболист на годината 7 апр | 17:01 668 0  Венци за билетите от 20 лв.: Нека да е лято Венци за билетите от 20 лв.: Нека да е лято 7 апр | 15:24 3412 12  Тунчев и щабът му разтрогна с Локо (Пловдив) Тунчев и щабът му разтрогна с Локо (Пловдив) 7 апр | 15:05 3367 0  40 години от епоса ЦСКА - Байерн 40 години от епоса ЦСКА - Байерн 7 апр | 15:00 1898 6 Виж всички Водещи Новини  Сагата с хипотетичния клуб-фантом, който разтресе българския футбол, се разплита, ето новите разкрития Сагата с хипотетичния клуб-фантом, който разтресе българския футбол, се разплита, ето новите разкрития 7 апр | 12:43 28150 94  Предложението на Барселона за Левандовски е ясно Предложението на Барселона за Левандовски е ясно 7 апр | 09:49 30812 33  Страстите в Лига Европа се нажежават Страстите в Лига Европа се нажежават 7 апр | 06:24 18870 7  Лигата на конференциите навлиза в решителна фаза Лигата на конференциите навлиза в решителна фаза 7 апр | 07:08 16638 1  Разкриха заплатата на Ивелин Попов в Левски Разкриха заплатата на Ивелин Попов в Левски 7 апр | 03:27 71344 135 Класиране Програма