Женският национален отбор на България записа втора победа във Волейболната

...

Волейболистките ни нокаутираха световните шампионки от Сърбия

Женският народен тим на България записа втора победа във Волейболната лига на нациите, откакто победи международния първенец Сърбия с 3:1 (21:25, 25:21, 25:17, 25:23) в дуел от Група 18, игран в Нингбо (Китай). Успехът бе самобитен подарък за разпределителката Петя Баракова, която навършва 25 години през днешния ден.
 Волейболистките ни извоюваха първа победа в Лига на нациите
" Лъвиците " заемат 15-а позиция в класирането със 7 точки (2 победи, 11 загуби), младият състав на " репрезентация " е на десето място с 15 точки (5 триумфа, 8 поражения).

Двата тима бяха равностойни в първата част. В основните моменти " плавите " обаче набраха инерция и излязоха напред. В идващите два гейма родните състезателки взеха самодейността и обърнаха резултата в своя изгода.

Четвъртата част стартира стремително за " лъвиците " - 8:0. Момичетата на Иван Петков продължиха възходящата си линия, поддържайки темпото до край. Волейболистките от западната ни съседка се разсъниха към края на гейма, като съумяха да стопят голямата преднина на единствено 2 точки. Не се случи нищо повече и българските девойки записаха нови три точки в актива си след 25:23 и 3:1 гейма.

Най-резултатна бе Нася Димитрова с 15 точки (7 блокади), толкоз добави и Мирослава Паскова (2 аса, 1 блокада). За съперничките им Катарина Лазович и Милица Кубура завършиха с по 16 точки (1 блокада) (1 ас).

Утре девойките на Иван Петков излизат против домакина Китай в 14:30 ч. б.в., а сръбските състезателки се изправят против Германия.
Източник: offnews.bg