Женският футболен тим на Етър се върна на победния път,

...

Жените на Етър разпиляха тези на Янтра

Женският футболен отбор на Етър се върна на победния път, като след изненадващата загуба от Барокко в София още веднъж записа триумф с двуцифрен резултат.

Великотърновки разгромиха в Габрово локалния Янтра с 11:0, откакто преди този момент записаха сходни победи и над Левски (Чепинци) с 13:0 и Пълдин (Пловдив) с 11:0. В отсъствието на треньора Валентин Витанов заради заболяване тимът още веднъж бе воден от неговата асистентка Елисавета Тодорова.

Надмощието на „ виолетовите” бе тотално и бе изразено в седем безответни гола още преди почивката. Отново над всички бе крилото Мирела Моева, която наниза пет попадения.

Михаела Михайлова откри резултата още в 3-ата минута, а пет по-късно Мирела Моева удвои. Веднага по-късно последваха и две бързи попадения на Диляна Йорданова и Велизара Владимирова за 0:4. В 23-ата минута Диляна Йорданова наниза и пето попадение, а още веднъж тя стигна и до хеттрик в 35-ата минута, като преди нейния гол отново се разписа и Моева.

Опитната Владимирова повиши на 0:8 в 53-ата минута, само че получи сериозна травма в глезена и бе откарана в Спешна помощ, като фотографията сподели, че най-малко няма строшаване. Мачът бе спрян за десетина минути и това редуцира втората част, в която Етър наниза още единствено три гола. Всички те бяха дело на неуморимата Мирела Моева в 77-ата, 78-ата и 87-ата минути за крайното 0:11.

Така, етърки опазиха третото си място в класирането, като имат осем победи и по едно тъждество и загуба с актив от 25 точки. Нападението им е второ по ефикасност в А група – 54 попадения, а отбраната – трета с позволени единствено пет гола. „ Болярките” имат и един отсрочен мач от предишния кръг против Пирин Лейдис, а на 29 ноември би трябвало да одобряват абсолютния водач НСА – София, като мачът е очакван за директно лъчение от NOVA SPORT.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `