Изкуственият интелект вече помага на тези, които си търсят работаВсе

...
Изкуственият интелект вече помага на тези, които си търсят работаВсе
Коментари Харесай

Изкуственият интелект вече помага на тези, които си търсят работа

Изкуственият разсъдък към този момент оказва помощ на тези, които си търсят работа
Все повече водещи експерти по асортимент на личен състав приканват тези, които си търсят квалифицирана работа, да употребяват онлайн принадлежности с изкуствен интелект. Това е знак, че работодателите ускорено вкарват новите технологии, показват пазарни наблюдаващи.
Изкуственият разсъдък в помощ на претендентите за работа
Няколко огромни интернационалните компании за асортимент на личен състав към този момент оферират на всеки претендент за работа да употребява помощ от платформите с изкуствен интелект, когато сформира своята автобиография или мотивационно писмо.
Тези технологии може да бъдат доста потребни и за претендентите,
които изследват пазара на труда и си търсят подобаваща работа. Инструментите с изкуствен интелект могат да ги насочат към най-подходящата за тях работна позиция, на която ще могат да показват и осъществят своя капацитет, означават специалисти.
Технологиите с изкуствени разсъдък може да оказват помощ
на претендентите за работа в пет насоки. Това се показва в разбор на Европейския орган по труда и на Генерална дирекция „ Трудова претовареност, обществени въпроси и приобщаване “ на Европейската комисия, оповестен на формалния уебсайт на Европейския съюз.
Онлайн инструментите с ИИ може да оказват помощ на претендентите за работа
при правене на подобаващи автобиографии (CV) и мотивационни писма. Те могат да улеснят процеса на търсене на работа според от професионалните им качества и ползи. Благодарение на онлайн приложения, основани на изкуствен интелект, претендентите може да проведат симулации на изявленията за работа. Системата ще оцени уменията им и ще проучва пропуските, позволени от тях,
което ще им помогне да се показват по-добре в действителни условия, показват създателите на евроанализа.
„ Важно е претендентите (за работа – бел. авт.) да се приспособяват “ към потреблението на технологиите с изкуствен интелект (ИИ), показва Джеймс Барет, ръководещ шеф на основаната в Лондон компания „ Майкъл Пейдж Текнолъджи “ (Michael Page Technology).
Тя се е специализирала в подбора на компютърни експерти за частния и държавния бранш.
„ Ако (кандидат за работа – бел. ред.) употребява вярно инструментите с изкуствен интелект, то това може да му помогне да доближи до идващия стадий “ от процедурата по кандидатстване за дадена работа, отбелязва Барет.
Себастиан Детмерс, основен изпълнителен шеф на друга световна организация
за асортимент на личен състав –  „ СтепСтоун Груп “ (StepStone Group), също е последовател на потреблението на технологиите с ИИ в процеса на търсене на работа, написа Българска телеграфна агенция.
„ ИИ ще бъде потребен за претендентите, изключително в случай че им помогне да бележит,
че имат качества, които се изискват за работната позиция, за която аплайват “, показва той.
Подобни експертни отзиви са знак, че технологиите,
основани на изкуствен интелект, се трансформират в неделима част от процеса на търсене на работа и асортимент на личен състав, показва профилираното издание „ Файненшъл Таймс “.
„ СтепСтоун Груп “ дава на претендентите за работа онлайн инструмент,
основан на ИИ. Чрез него те могат да сформират мотивационно писмо, като единствено дават автобиография и изложение на длъжността, за която кандидатствате. Компанията е основала и така наречен генератор на автобиографии. Този онлайн инструмент може да „ напише “ автобиография, която да провокира интереса на работодатели, които търсят чиновници с избрани качества, показва компанията. Тя отбелязва,
че генераторът на автобиографии е бил употребен използван 2,6 млн. пъти през последните 12 месеца.
Все повече компании ръководят онлайн платформи, които са профилирани в правенето на автобиографии и мотивационни писма благодарение на изкуствен интелект. Една от тях е „ Кикрезюме “ (Kickresume), отбелязва „ Файненшъл Таймс “.
„ ЛинктИн “ в крайник с времето
Социалната мрежа „ ЛинктИн “ (LinkedIn), която свързва онлайн работодатели и експерти в разнообразни сфери, предлага на своите консуматори онлайн инструмент, основан на ИИ. Въз основа на уменията професионалния им опит, този инструмент може да даде на претендентите аналитична оценка дали са подобаващи за дадена работна позиция. Той може да им помогне да изготвят мотивационно писмо и да „ оцени “ дали автобиографиите
им са написани добре и дали дават отговор на работната позиция, за която аплайват.
За момента „ ЛинктИн “ дава достъп до този онлайн инструмент на тези консуматори, които са с заплатен абонамент за обществената мрежа. Компанията, която ръководи обществената мрежа, разгласи, че скоро ще показа и безвъзмездна версия на приложението.
В Съединени американски щати си търсят работа благодарение на ИИ
Значителна част от претендентите за работа, най-малко в Съединени американски щати, употребяват принадлежности с изкуствен интелект, сочат допитвания. Около 57 % от заетите на пазара на труда, които са родени сред 1995 и 2012 година,
известни още като „ Генерация Зет “ (Gen Z), са употребили ИИ,
с цел да напишат заявление за кандидатстване за работа, автобиография или мотивационно писмо. Това сочат данните от изследване, извършено през този месец от корпорацията за асортимент на личен състав „ Рандстад “ (Randstad).
Услугите на технологии с изкуствен интелект при търсене на работа
са употребили 40 % от представителите на поколението Y, взели участие в допитването. Тази демографска група е известна като „ Милениум “ и включва родените сред 1981 и 1996 година, сочи уеб сайтът на енциклопедия „ Британика “.
При представителите на поколението X
(родени сред 1965 година и 1980 г.) този % понижава (21 на сто), а при така наречен бейби бумъри, които са родени сред 1946 година и 1964 година, пада до 13 на 100, сочат още данните от изследването.
Бум на вложенията в технологии с ИИ
Междувременно вложители от целия свят влагат обилни средства в компании, разработващи технологии с ИИ, надявайки се, че те ще се трансфорат в идващия шлагер на пазара.
През третото тримесечие на 2024 година фондове за рисков капитал са вложили 3,9 милиарда $
в стартъп компании, които създават технологии, основани на генеративен изкуствен интелект, показва компанията за финансови данни „ ПичБук “ (PitchBook). По-голяма част от това финансиране – 2,9 милиарда $, е ориентирано към компании, основани в Съединени американски щати, показва профилираният уебсайт „ Тек крънч “
В тези вложения не са включени 6,6 милиарда $, вложени в технологии с изкуствен интелект от стартъп компанията „ ОупънЕйАй “ (OpenAI).
Технологичната корпорация „ Майкрософт “ (Microsoft) влага милиарди в плана „ ЧатДжиПиТи “ (ChatGPT) – чатбот, създаден от „ Оупън Ей Ай, напомня Ройтерс. Той закупи известност в целия свят с помощта на гласовата си функционалност, посредством която изкуственият разсъдък „ разговоря “ с потребителите, показват специалисти.
Източник: flashnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР