Изабелла Шиникова загуби на полуфинал на турнира по тенис на

...

Финландка спря Шиникова

Изабелла Шиникова загуби на полуфинал на шампионата по тенис на червени кортове в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди $. Поставената под номер 1 Шиникова отстъпи пред Миа Еклунд (Финландия) с 2:6, 4:6 за 1 час и 32 минути.

25-годишната софиянка осъществя единствено една от седем благоприятни условия за пробив при сервиз своята противничка, която е сложена под номер 6. Шиникова сподели темперамент във втория сет, когато навакса закъснение и докара резултата до 4:4 гейма. След това обаче позволи пробив, а при подаването на Еклунд пропиля няколко благоприятни условия да изравни резултата.

Българката проработи 4 точки за международната класация и 734 $. Шиникова записа 16 победи в последните си 19 мача на равнище ITF. От края на септември насам тя доближи до финалите на предходните три шампионата в Хамамет, като съумя да завоюва втория от тях.