Ивелина Христова спечели златния медал при девойките на турнира по

...

Ивелина Христова спечели шахматния турнир "Дамски гамбит"

Ивелина Христова завоюва златния орден при девойките на шампионата по шахмат " Дамски гамбит ".

Христова (ШК Шах ХХI, София) събра 6.0 точки в конкуренцията, която се провежда взаимно от пет софийски шахматни клуба.

Втора, на половин точка след нея, със сребърен орден остана състезателката на ЦСКА София Воробьова. Бронзът с 4,5 точки стана владеене също на състезателка от ЦСКА - Добринка Тодорова.

Всички млади шахматистки получиха парични и предметни награди, които им бяха връчени от евродепутата Петър Витанов.

Изключително оспорван бе и откритият шампионат до 16 години " Купа София ". Тук сили премериха 38 млади състезатели, представители на 12 шахматни клуба. Призовата тройка в генералното класиране бе избрана по спомагателни индикатори, защото шахматистите приключиха с еднакъв брой точки след изиграните 6 кръга - по 5.

Светлен Иванов (ШК Чесбомб, Пловдив), който имаше цялостен актив преди последния кръг, позволи загуба в него, само че макар нея удържа първото място и стана първият притежател на " Купа София ". Негови подгласници са Симеон Трендафилов от ШК ЦСКА и Симеон Андреев от ШК Одесос, Варна, които се окичиха със сребърен и бронзов орден.

Сред най-малките, до 8 години, победител е Велислав Захариев от ШК ЕЛИТ (София), а при шахматистите до 10 години най-голям резултат сподели Божидар Михайлов (ШК Пловдив). В групата до 12 години първи е Александър Атанасов (ШК Славия, София, при юношите до 14 години първенец е Кристиян Рангелов от ШК ЕЛИТ.

Купата при девойките завоюва Калина Гледачева от ШК ЦСКА.
Източник: bnr.bg