ITF W60Хехинген, първи кръгДжулия Терзийска – Магали Кемпен 7-6(4) 6-4Джулия

...

Терзийска и Вангелова откриха седмицата с победи

ITF W60 Хехинген, първи кръг
Джулия Терзийска – Магали Кемпен 7-6(4) 6-4

Джулия Терзийска стартира присъединяване си в шампионата с награден фонд 60 хиляди $ в Хехинген, Германия, с чудесна победа. Българката отстрани международната №311 Магали Кемпен със 7-6(4) 6-4.

Терзийска влезе в схемата като квалификантка, а в този момент е доста евентуално да срещне във втори кръг топ поставената №154 Джейми Форлис, която стартира против Катлин Канев.

Българката се пребори за успеха, откакто трябваше да отразява брейкбол при 2-2 в първия сет, а във втория изоставаше с пробив и 0-3. Постепенно обаче си върна самодейността и въпреки да не съумя да понижи макар задатъка си от 15-40 при 1-3, по-късно не изгуби нито един гейм до края.

Междувременно Ани Вангелова също може да бъде удовлетворена от първия си мач в Савитайпале. Четвъртата сложена на ITF шампионата с награден фонд 15 хиляди $ в профил представителката на домакините Хета Нутинен с 6-1 6-1.

Предстои ѝ мач с естонката Анет Анджелика Коскел (№1223), която в профил Ела Хависто с 6-3 6-1.
Източник: tenniskafe.com