Испания триумфира за пръв път със световната титла по футбол

...

Испания спечели Световното по футбол за жени

Испания победи за пръв път със международната купа по футбол при дамите. На финала на шампионата в Австралия и Нова Зеландия " Ла Фурия " надигра с 1:0 европейския първенец Англия, осведоми Българска телеграфна агенция.

Единственото попадение в дуела, който се игра пред повече от 75 хиляди фенове в Сидни, падна в 29-ата минута и бе дело на бранителката на Реал Мадрид Олга Кармона.

Допуснатият гол несъмнено смути " лъвиците " и до края на мача те не съумяха да основат съвсем нищо забавно пред испанската вратарка Каталина Кой.

През вторите 45 минути обстановките пред Мери Ърпс следваха съвсем една след друга и вратарката на Манчестър Юнайтед правеше чудеса, с цел да задържи родината си в мача. Най-важното избавяне на Ърпс пристигна в 70-ата минута, когато тя улови дузпа на Дженифър Ермосо.

Отличната демонстрация на Ърпс обаче не съумя да въодушеви съотборничките ѝ и в напред във времето те не съумяха да слагат испанската защита напрегнат.
Източник: lupa.bg