Испания е първият финалист в Лига на нациите, след като

...

Испания е финалист в Лигата на нациите

Испания е първият финалист в Лига на нациите, откакто победи Италия с 2:1 в Милано.

В воин за испанците се трансформира Феран Торес, който стана създател на двата гола в 17-ата и 45-ата минута. За Италия се разписа Лоренцо Пелегрини в 83-ата минута.

Повече от едно полувреме Италия игра с човек по-малко, откакто в края на първата част капитанът Леонардо Бонучи беше изпъден за два жълти картона.

С успеха Испания постави завършек на рекордната серия на италианския отбор от 37 следващи срещи без проваляне. Воденият от Роберто Манчини състав стартира невижданата си серия през октомври 2018 година Също по този начин " Фурия роха " си върна за елиминацията от Италия в полуфинала на Евро 2020 след дузпи.

Днес в Торино е вторият полуфинал: Белгия - Франция.

Финалната среща в Лигата на нациите е в неделя (10 октомври) още веднъж на " Сан Сиро ".
Източник: bnr.bg