Интересното за жалост в ситуацията сега е само прелюдия към

...
Интересното за жалост в ситуацията сега е само прелюдия към
Коментари Харесай

Светослав Малинов: Най-вероятно ще отидем на нови избори



„ Интересното за жал в обстановката в този момент е единствено въведения към политическа рецесия , нейната дълбочина ще забележим през идващите дни, може да е забавно, само че може да стане и рисково “, разяснява пред БНР доцент Светослав Малинов, завеждащ катедра “Политология ”, СУ “Св. Климент Охридски.
„ Както виждаме даже юристите не могат да реализират цялостен консенсус за процедурните стъпки. Но значимото е, че всъщност нещата са ясни – това държавно управление няма да мине , защото претендентът за министър – ръководител се отдръпва и в случай че той не бъде гласуван, и състав на Министерски съвет.

Това, което нас като жители ни интересува е по какъв начин ще се излезе от рецесията , а не от тази процедура “.

„ Какви ще бъдат размерите на рецесията и в каква посока ще отиде не ясно. Така или другояче е ясно по какъв начин ще се продължи от тук насетне, след което най-вероятно ще отидем на нови избори , само че дано си извърви пътя до дъно този парламент.

Но това е зрелищен неуспех на Има Такъв Народ , а кабинет на ГЕРБ няма по какъв начин да мине, те нямат поддръжка от другите политически партии. Добре е третият мандат да се даде на дребна парития ", счита още Светослав Малинов:

" А би трябвало и да се види дали пък Българска социалистическа партия , в случай че получи третия мандат, ще стартират диалозите за поддръжка на служебния кабинет като постоянен. Това е въпреки всичко някакав запас, а нямаме и време ", посочи още доцент Малинов.

По думите на Малинов Има Такъв Народ сега нямат сътрудник сега, който биха могли да посочат, те припиляха всичко в границите на две седмици, а имаха сътрудници за болшинство, приключи доцент Светослав Малинов.

Още по тематиката в звуковия файл.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР